Η ανακοίνωση:

“Δυστυχώς για ακόμα μία φορά φέτος πέφτουμε θύματα της ανεπάρκειας και ελλιπούς εκπαίδευσης των διαιτητών που καλούνται να σφυρίξουν τα παιχνίδια της Γ Κατηγορίας. Το αποκορύφωμα ήρθε σε ένα παιχνίδι που για μας ήταν άκρως σημαντικό. Την Κυριακή 21-3 στο γήπεδο του σκεπαστού το διαιτητικό τρίο δίδαξε νέους κανόνες στο ποδόσφαιρο που ξέρουμε και αγαπάμε. Δυστυχώς για τρίτη φορά φέτος πέφτουμε πάνω σε διαιτητές που δε γνωρίζουν πότε ένας παίκτης είναι οφσάιντ και πότε όχι. Στο πρώτο ημίχρονο ποδοσφαιριστής μας σφυρίχτηκε οφσάιντ από ελεύθερο ( όπως το ίδιο είχε συμβεί και με τον Κεραυνό 2016 ). Στο δεύτερο ημίχρονο και με το σκορ υπέρ μας 2-1 η ομάδα μας βγήκε στην αντεπίθεση και ενώ υπήρχε αμυντικός που κάλυπτε τρεις παίκτες μας ο διαιτητής σφύριξε για άλλη μία φορά οφσάιντ την ώρα που ήμασταν έτοιμοι για το 3-1. Δυστυχώς για εμάς αντί για 3-1 μετά από λίγο το ματς έγινε 2-2 αφού ισοφαριστήκαμε. Είναι πασιφανές λοιπόν ότι είχαμε ξεκάθαρη αλλοίωση αποτελέσματος. Κύριοι της επιτροπής διαιτησίας αναγνωρίζουμε την προσπάθειά σας όμως τέτοιες διαιτησίες σας εκθέτουν και βασανίζουν εμάς που κάθε Κυριακή έχουμε να αντιμετωπίσουμε τέτοια φαινόμενα. Σας παρακαλούμε να είστε πιο αυστηροί στην εκπαίδευση των διαιτητών σας ώστε να μην πηγαίνει στράφι ο ιδρώτας μας κάθε Κυριακή.

Το ΔΣ και οι παίκτες

Υ.Γ. Στο βίντεο με τις φάσεις του αγώνα φαίνεται ξεκάθαρα ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση οφσάιντ και ακούγονται πολλοί φιλάθλου του Σκεπαστού που φωνάζουν ότι δεν είναι οφσάιντ)”