Την πιο μεγάλη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε το Σκεπαστό και μάλιστα εκτός έδρας, αφού επιβλήθηκε στον Άγιο Βασίλειο στο «Θόδωρος Χρυσανθόπουλος» του Κεραυνού 2016 με σκορ 2-1 και πλέον μόνο αν αυτοκτονήσει θα χάσει το 5ο κατά σειράν εισιτήριο ανόδου στην Β΄ Κατηγορία της Ε.Π.Σ.Α.

Οι γηπεδούχοι του Τάσου Γιαλλούρη που σημειωτέον είχαν εξασφαλίσει την άνοδό τους, παρουσίασαν αρκετά νέα πρόσωπα στην σύνθεσή τους, αφού είχαν και πολλούς τραυματίες, αλλά παρόλα αυτά προηγήθηκαν αρκετά νωρίς στο σκορ μόλις στο 8΄ με τον Παντελή Φούκη (3ο φετινό).

Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι του Χρήστου Μαγούλη βλέποντας τον κίνδυνο ορατό να βρεθούν εκτός νυμφώνος, πήραν τα ηνία του αγώνα μη έχοντας τι άλλο να χάσουν και κατόρθωσαν να πάνε στο ημίχρονο έχοντας φέρει το παιχνίδι στα ίσα από το 19΄ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Περικλή Μηλιάκη (5ο φετινό γκολ), ένα πέναλτι που είχε κερδίσει ο Γιώργος Μανίκας.

Στην επανάληψη η ομάδα από την επαρχία των Καλαβρύτων συνέχισε να ανεβάζει ρυθμούς και στο 58΄ έφθασε στην ολική ανατροπή με γκολ του Γιώργου Μανίκα (9ο φετινό). Από εκεί και ύστερα και μέχρι το φινάλε του αγώνα η συνέχεια ανήκει στον Κεραυνό που πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων, δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες, αλλά οι φιλοξενούμενοι με διπλή ζώνη άμυνας και εξαιρετική διαχείριση παιχνιδιού, έφυγαν με ένα τεράστιο διπλό στις αποσκευές τους.

ΣΚΕΠΑΣΤΟ: Βαρελάς, Ντόκος, Κωτούλας (78΄ Π. Μπάλιος), Μηλιάκης, Βασιλακόπουλος, Κ. Τραγότσαλος, Γ. Βορύλλας, Μονοκρούσος, Καράμπελας (46΄ Ευαγ. Βορύλλας), Μανίκας, Δραγούτης.