Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της Αβύθου, η Αναγέννηση/Αίας επικράτησε του Αχιλλέα Καμαρών με σκορ 4-3.

Συνεχίζονται λοιπόν τα φιλικά παιχνίδια των ερασιτεχνικών σωματείων με την αναμονή των πρωταθλημάτων στις δύο κορυφαίες κατηγορίες και τους προπονητές φυσικά να μην γνωρίζουν πότε επιτέλους θα δοθεί η σέντρα.

Όσον αφορά το σημερινό ματς Στέφανος Τριανταφύλλου και Φώτης Φιτσιάλος έβγαλαν τα δικά τους συμπεράσματα, θετικά ή αρνητικά, καθώς θα πρέπει να είναι πανέτοιμοι όταν και πότε θα ξεκινήσουν οι επίσημοι αγώνες (Κύπελλο και Πρωτάθλημα).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο στο 17΄ με τον Παναγιώτη Σκούτα και στην επανάληψη με 3-1 χάρις στα τέρματα των Αλέξανδρου Δερβένη στο 57΄και Βασίλη Σκέντζου στο 72. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 51΄ με τον Θωμά Παρτάλη και 3-3 με του          Τάσο Λιόση στο 82΄ και Γιώργο Αμασιάδη στο 84΄. Όμως η ομάδα της Συμπολιτείας που σημειωτέον είχε σοβαρές ελλείψεις, είχε τον τελευταίο λόγο στο 90΄ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Τζούλιο Ντοντάϊ, σε ανατροπή του Βασίλη Σκέντζου

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΑΙΑΣ: Καλαντζής, Κατσαούνης, Ε. Σταματόπουλος,  Ντοντάϊ, Παλαιολογόπουλος, Ρίκκα, Τριανταφύλλου, Σκούτας, Σκέντζος, Νικολακόπουλος, Δερβένης

Έπαιξαν ακόμη και οι Τσιώκος, Χριστόπουλος

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΜΑΡΩΝ: Καμίτσας, Καραμπούλας, Ανδρ. Νικολάου, Κανελλής, Ντακούλιας, Δημόπουλος, Φουρκής, Παρτάλης, Πέτσι, Τέρπος, Αμασιάδης

Έπαιξαν ακόμη και οι Λιόσης, Λιβαθηνόπουλος, Σουβαλιώτης, Τσάκουλης, Μανωλόπουλος