Σε ένα ματς πραγματικό ντέρμπι η Φλόγα Κάτω Καστριτσίου επικράτησε στο γήπεδο του Προαστίου του Α.Ο. Αβύθου με σκορ 2-1 και παρέμεινε έτσι στην κορυφαία πεντάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι του Κώστα Βανδώρου με κολλημένο το γκάζι από τα τελευταία επιτυχημένα αποτελέσματά τους, ξεκίνησαν εξ’ ίσου εντυπωσιακά το παιχνίδι και στο 16΄ ο Σωτήρης Γκοτσόπουλος που σκόραρε για 4ο συνεχόμενο ματς και έφθασε συνολικά τα 8 στο πρωτάθλημα, έδινε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Όμως στην συνέχεια οι γηπεδούχοι του Θανάση Καραγιαννάκη πήραν τα ηνία του αγώνα και κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα με γκολ του Θόδωρου Τσάμη στο 27΄. Στην επανάληψη το ματς άνοιξε για τα καλά, καθώς κανείς αντίπαλος δεν ήθελε να συμβιβαστεί με την ισοπαλία και τελικά η Φλόγα στο 69΄ και πάλι με τον Θόδωρο Τσάμη πήρε την πρωτοπορία, μάλιστα αυτά ήταν τα πρώτα του φετινά τέρματα.

Η συνέχεια ανήκει στην ομάδα της Συμπολιτείας η οποία άσκησε την δική της πίεση, πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο, όμως δεν μπόρεσε να φθάσει στην ισοφάριση και μοιραία γνώρισε την ήττα μετά από 4 θετικά αποτελέσματα (3 νίκες,1 ισοπαλία).

Α.Ο. ΑΒΥΘΟΥ: Μερκούρης, Σπ. Γεωργακόπουλος, Κωτούλας, Κυριακόπουλος, Παπουτσής, Καραμανόγλου (46΄ Σκαρτσίλας), Ψιμούλης, Αγγελάκης, Σπ. Σωτηρόπουλος, Γκοτσόπουλος, Ευθυμίου (62΄ Καραίσκος).