Η Καλλιθέα επικράτησε 3-1 του ΑΟ Χανιά, με πρωταγωνιστή τον Κρεββατά που κέρδισε δύο πέναλτι.  Επιστροφή στις νίκες (3-1) για την Καλλιθέα μετά από τρεις αγωνιστικές και δεύτερη διαδοχική ήττα του ΑΟ Χανιά στο – πιθανότατα – τελευταίο ματς του Σάκη Παπαβασιλείου στην τεχνική ηγεσία. Ο Τσίπρας με γκολ… από τα αποδυτήρια, έδωσε μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Παρόλα αυτά, στο 35’ οι Κρητικοί βρήκαν απάντηση και με τον Αποστολόπουλο ισοφάρισαν σε 1-1.

Στην επανάληψη, έγινε… του πέναλτι, όμως, αφού με δύο εύστοχες εκτελέσεις οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη. Στο 59’ ο Λεβέντης και στο 77’ ο Κρεββατάς βρήκαν δίχτυα, έγραψαν το 3-1 και «καθάρισαν» μία μεγάλη νίκη.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Κουρμπανάς): Μιχελής, Λεβέντης, Σταμόπουλος, Τσώνης, Πάτας, Κατσικογιαννής, Μπέλης (46′ Γκίνη), Τσίπρας, Σταματάκος, Γουόρντεν (62′ Στεφάνοβιτς), Σμυρλής (53′ Κρεββατάς)

XANIA (Σάκης Παπαβασιλείου): Αθανασίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Θεολόγου, Ηρακλής, Φουρλάνος, Τσουκάνης, Αποστολόπουλος (81′ Γεωργακόπουλος), Σταματής, Βαρούχας (71′ Λάσκαρης), Βάνκεβάι (71′ Ντούμος)