Ο Αιγινιακός επικράτησε με 3-1 του Αχαρναϊκού για την 33η αγωνιστική της Football League.Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 17ο λεπτό. Ο Πατράλης σούταρε δυνατά έξω από την περιοχή, με την μπάλα να κοντράρει στους αμυντικούς του Αχαρναϊκού και τον αμαρκάριστο Λιόλιο να πλασάρει για το 1-0. Στο 30′ οι φιλοξενούμενοι λίγο έλειψε να ισοφαρίσουν, αλλά ο Τόλιος απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Κυριαζόπουλου, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.Το δεύτερο μέρος άρχισε με γκολ για τον Αχαρναϊκό. Ο Καραντασιάδης με πλασέ από πλάγια θέση έκανε το 1-1 στο 49′. Στο 75′ ο Αιγινιακός πήρα ξανά κεφάλι στο σκορ, με τον Πατράλη να κάνει το 2-1.Το 3-1 έγινε στο 80′, χάρη σε σουτ του Φασίδη από το ύψος του πέναλτι.

Σκόρερ: 17’ Λιόλιος, 75’ Πατράλης, 80’ Φασίδης – 49’ Καραντασιάδης Δοκάρι: 75’ Πατράλης Κόκκινη: 88’ Πατράλης

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Γιάννης Βλάχος): Τόλιος, Τσολακίδης (76’ Μουκίδης), Παντεκίδης, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Κυζιρίδης, Γκατσολάρι, Πατράλης, Ρανγκέλοφ, Κιριλλίδης (56’ Φασίδης), Παπαδόπουλος (46’ Ζγκούρι).

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Μαραντάς): Γαρδικώτης, Σταμούλης (82’ Καρδάσης), Πλαβούκος, Λύρας (58’ Ντάγκρας), Χαραλαμπόπουλος, Σωτηράκος, Μεγαλοοικονόμου (82’ Καλαμιώτης), Παπατόλιος, Αναστασίου, Καραντασιάδης, Κυριαζόπουλος.

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας) Βοηθοί: Η. Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Ν. Μανούρας (Τρικάλων)