Η Λαμία με έναν φανταστικό Όμο νίκησε 2-0 τη Σπάρτη, έκανε το “οκτώ στα οκτώ” στην έδρα της, όπου έχει δεχτεί μόλις ένα γκολ, και έπιασε εκ νέου τον Απόλλωνα Σμύρνης στην κορυφή.Οι γηπεδούχοι, μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 14′ με κεφαλιά του Όμο, ο οποίος δεν σταματά να σκοράρει! Η ομάδα της Λαμίας, συνέχισε να κυριαρχεί με την Σπάρτη να μην απειλεί σε καμία στιγμή. Ωστόσο, το ημίχρονο έληξε με την ομάδας της Φθιώτιδας να προηγείται με 1-0. Ίδια εικόνα και στην επανάληψη, με την Λαμία να έχει την κατοχή και να ελέγχει απόλυτα το ματς. Στο 77′, ο Όμο έκανε τρομερή ενέργεια, πέρασε στον Βασιλόγιαννη ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0 και ουσιαστικά να τελειώσει το παιχνίδι. Η Λαμία κάπως έτσι πανηγύρισε ακόμα μία νίκη και συνεχίζει να κοιτάει… Σούπερ Λιγκ!
ΛΑΜΙΑ (Μπ. Τεννές): Πίτκας, Σπυρόπουλος, Βασιλόγιαννης, Ματσούκας (32′ Βάντερσον), Χριστοφιλέας (51′ Ρότσα), Μπλάζιτς, Όμο, Ντουρμισάι, Τζόκιτς (81′ Αυγενικού), Παπαργυρίου, Αναστασιάδης.
ΣΠΑΡΤΗ (Σ. Αντωνίου): Μελίσσας, Αναστασόπουλος, Παπαχρήστος (63′ Κοτσαρίδης), Γκαλίτσιος (29′ Γιαννίτσης), Καρτσαμπάς, Οικονομόπουλος, Σιώπης, Ηλιόπουλος, Φράγκος, Μουζακίτης (53′ Αναστασάκος), Μπουντόπουλος.
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων) Βοηθοί: Κολοσιώνης, Καλαμπόκης (Αιτ/νίας)