Μετά από 4 σερί γκέλες και με τον υπηρεσιακό Σκέντζο στον πάγκο, μετά την απομάκρυνση Αναστόπουλου, ο Άρης είχε ένα εύκολο απόγευμα στο 3-0 επί της Αναγέννησης Καρδίτσας. 2 γκολ ο Παυλίδης, ένα ο Ντούνης.Τα δεδομένα για τους γηπεδούχους έγιναν εύκολα από το ξεκίνημα. Μόλις στο 1ο λεπτό, ο Ντούνης επωφελήθηκε από τις κόντρες και με συρτό σουτ μέσα και δεξιά από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (1-0). Ο Άρης συνέχισε στα επόμενα λεπτά να είναι καλύτερος και έφτασε σε δεύτερο τέρμα στο 33′, με δυνατό σουτ του Παυλίδη έξω από την περιοχή, με το αριστερό (2-0). Η ΑΣΑ απείλησε στο 35′, όταν το δυνατό σουτ του Κρητικού κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.  Στο 43′ η ομάδα του Γιάννη Μάγγου έφτασε κοντά στο να μειώσει, αλλά ο Ντάνκουα από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Δεύτερο δοκάρι στο ματς, για τον Άρη αυτή τη φορά, στο 47′, μετά την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίτου (η μπάλα πήγε στο οριζόντιο). Ώσπου στο 55′ ο Παυλίδης με πανομοιότυπο τρόπο, με σουτ δηλαδή έξω από την περιοχή με το αριστερό, έγραψε το 3-0! Το τρίτο δοκάρι του αγώνα το είχε ο Ίλιτς στο 63′, όταν έκανε γύρισμα από αριστερά, με τη μπάλα να χτυπά στην δεξιά δοκό.

Άρης (Α. Σκέντζος – Π. Μελισσάς): Διούδης, Μπούρμπος, Τσουμάνης, Σόουζα, Ταυλαρίδης, (44′ λ. τρ. Ραούλ Μπράβο), Πίτου Γκαρσία, Ντούνης, Παυλίδης (82′ Παυλίδης), Καπνίδης, Ίλιτς, Μιλούνοβιτς (59′ Ρόβας).

Aναγέννηση Καρδίτσας (Γ. Μάγγος): Πρίφτη, Ζδράβος, Μπλέντι (63′ Υφαντής), Δημόπουλος, Κισκαμπάνης, Σμίλτος, Ντάνκουα, Τσιλούλης, Τζέκος (56′ Ντιατά), Μπιτέλης, Κρητικός (51′ Καραγιάννης).