Τεράστια βαθμολογική… ανάσα για την Καλλονή που επικράτησε του Αγροτικού Αστέρα με 1-0 και επέστρεψε στις νίκες.

Ελάχιστες φάσεις είχαμε στο πρώτο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να είναι  ελαφρά καλύτεροι. Ωστόσο η μεγάλη φάση έλειπε και το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου 45λεπτου.Στο δεύτερο μέρος, η Καλλονή ευτύχησε να σκοράρει με τον Ρεπετσά στο 54’ και κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ μέχρι το τέλος χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα. Απειλήθηκε μόλις στο 75’, όταν ο Μέρντοβιτς βρέθηκε σε καλή θέση, αλλά δεν νίκησε τον Μανιάτη.

ΚΑΛΛΟΝΗ (Δημήτρης Γαβαλάς): Μανιάτης, Ρεπετσάς, Σάββα, Αποστόλου, Ευαγγελιδάκης, Ζουλιώτης, Γιουκαρής (80’ Μέγκαχεντ), Λίταινας, Λαμπράκης (80’ Αγριμάκης), Σοφιάνης, Σισέ (60’ Σβόγιτς).

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Νίκος Νεντίδης): Γιακουμής, Αργυρίου, Γκότοβος, Βουτσιάς (46’ Βαφέας), Τεγούσης, Κουκόλης, Τάι, Ουνγιαλίδης, Φιλίπε, Τριανταφυλλάκος (46’ Μέρντοβιτς), Δεινόπαπας (70’ Γκέσιος).

Πηγή Φωτό:lesvospost.com