Την παραμονή του στη Football League σφράγισε σήμερα ο Κισσαμικός χάρη στο 2-0 επί του Αγροτικού Αστέρα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι για το «τρίποντο» και μόλις στο 8’ ευτύχησαν να πάρουν… κεφάλι στο σκορ με σουτ του Μαρτίνεθ. Το πρώτος μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς κάποια αξιόλογη φάση πλην του γκολ, με την ομάδα του Μπαξεβάνου να διατηρεί το προβάδισμα. Οι «σταχυοφόροι» δεν απείλησαν και εκτός αυτού στο φινάλε του πρώτου 45λεπτου έμειναν με 10 ποδοσφαιριστές, ο Πάτο είχε επεισόδιο με τον Σελινιωτάκη, ο επιθετικός από τη Γουινέα φέρεται να έφτυσε τον αντίπαλό του και πήρε απευθείας κόκκινη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Κισσαμικού έκαναν διαχείριση στο προβάδισμα τους. Στο 87′ πέτυχαν το 2-0 με δυνατό σουτ του Νικόλτση, που δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στο Γιακουμή.
Σκόρερ: 8′ Μαρτίνεθ, 87′ Νικόλτσης

Κόκκινη: 44′ Πάτο

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσοντάκης (75′ Ψιάνος), Παντελάκης, Γιαλούσης, Κουρέλλας, Σελινιωτάκης, Τιάγκο Σίλβα, Κίκε (70′ Βλάχος), Μαρτίνεθ, Μάντζης (81′ Νικόλτσης), Στογιάνοφ.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤ. (Νίκος Καραμπετάκης): Γιακουμής, Αργυρίου (46′ Τριανταφυλλάκος, 81′ Πάλλας), Μπουτζίκος, Κουκόλης, Βαφέας, Έππας (46′ Βουτσιάς), Χατζής, Τεγούσης, Ουνγιαλίδης, Πάτο, Γκέσιος.

Διαιτητής: Κοκκινάκης (Λασιθίου) Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου), Παπαδάκης (Ηρακλείου)