Ανοικτό ματς έγινε σήμερα στο «Κλεάνθης Βικελίδης», όπου ο Αρης κέρδισε την Σπάρτη με 2-1 και έκλεισε νικηφόρα τη σεζόν.Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 35′ με τον Αναστασάκο, ο οποίος έγινε αποδέκτης της μπάλας ύστερα από τακουνάκι του Ηλιόπουλου. Στο υπόλοιπο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου οι «κίτρινοι» πίεσαν για την ισοφάριση όμως δεν έβρισκαν στόχο. Αντίθετα η υπεροχή τους μετουσιώθηκε σε γκολ στο 50′, όταν ο Καπνίδης εκμεταλλεύτηκε τότε την αδράνεια της άμυνας της Σπάρτης και ισοφάρισε.Ο Νέτο αποδείχθηκε «χρυσή» αλλαγή διότι ο 35χρονος Βραζιλιάνος έκανε το 2-1 έπειτα από εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ στο 83ο λεπτό.

Σκόρερ: 35’ Αναστασάκος / 50’ Καπνίδης, 85’ Νέτο Δοκάρι: 64’ Καπνίδης

ΑΡΗΣ (Νίκος Κωστένογλου): Αναγνωστόπουλος, Τζανακάκης, Καράμπελας, Σόουζα, Ταυλαρίδης (46’ Πίτου Γκαρσία), Μακουτά, Μιλούνοβιτς (46’ Μπαργκάν), Παυλίδης, Καπνίδης, Ίλιτς, Ντόγος (67’ Νέτο).

ΣΠΑΡΤΗ (Κώστας Κλάδης): Κραβαρίτης, Μπανούσης, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Αναστασόπουλος, Χάδιαρης, Κορνέζος, Λώττας, Φράγκος, Ηλιόπουλος, Αναστασάκος