Τα Τρίκαλα «καθάρισαν» και την Καλλονή (5-0) και έφτασαν στις 13 συνεχόμενες νίκες.To 1-0 ήρθε στο 14′ από πλασέ του Κουσκουνά, ενώ ο ίδιος παίκτης έπιασε την κεφαλιά μετά από σέντρα του Σανδραβέλη στο 24′ και η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
Στο 35′ ο Σανδραβέλης πέτυχε το δεύτερο τέρμα των Θεσσαλών με πλασέ και ύστερα από ατομική προσπάθεια, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Μπαϊκαρά, που με κοντινή προβολή έγραψε το 3-0 του πρώτου μέρους.

Με… φόρα από το εντυπωσιακό φινάλε των πρώτων 45 λεπτών, ξεκίνησε και στην επανάληψη ο ΑΟΤ και στο 50’ έφτασε πολύ κοντά σε ένα τέταρτο τέρμα, όμως ο Μανιάτης έβγαλε εντυπωσιακά το σουτ του Νταμαχού (είχε πάρει την θέση του Ρόμπερ από το 45’). Πέντε λεπτά αργότερα, όμως, ο τερματοφύλακας της Καλλονής δεν μπόρεσε να αποσοβήσει τον κίνδυνο. Η φάση ξεκίνησε από από χαμένο τετατετ του Μπαϊκαρά απέναντι στον Μανιάτη, με τον άσο των Τρικάλων, όμως, να επιμένει, να τροφοδοτεί τον Κουσκουνά, που από το ύψος της μικρής περιοχής, σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, για το 4-0.Στο 81′, εντέλει, ήρθε το 5-0 με σουτ του Γιαννιτσάνη από το ύψος του πέναλτι και ύστερα από ασίστ του Μπαϊκαρά, για να διαμορφωθεί έτσι το τελικό αποτέλεσμα.

AΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Περικλής Αμανατίδης): Αποστολίδης, Σανδραβέλης, Γκόλιας, Λεάντρο, Βέρτζος (65’ Καρρίκι), Μαχαμάτ (46’ Αρναρέλλης), Μπαϊκαρά, Ρομπέρ (46’ Νταμαχού), Στεφάνοβιτς, Κουσκουνάς, Γιαννιτσάνης.

ΚΑΛΛΟΝΗ (Δημητρης Γαβαλάς): Μανιάτης, Ευαγγελιδάκης, Ζουλιώτης, Λίταινας, Μέγκαχεντ, Καραγεώργης (46’ Σάββας), Τζελίδης, Γιώργου, Λαμπράκης (46’ Μέξης), Σισέ, Σοφιάνης (46’ Ελευθεριάδης).

Διαιτητής: Ρούσος – Μπεκερτζής (Πρέβεζας) Βοηθοί: Τρίκας (Θεσπρωτίας), Βογιατζής (Καρδίτσας)