Το 0-0 στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με τον Άρη έστειλε τη Λαμία στη Super League, για πρώτη φορά στην ιστορία της.Ο Άρης είχε την τελευταία του ευκαιρία να παραμείνει ζωντανός στο κυνήγι της ανόδου.Ο Άρης ήταν η ομάδα που μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με την προοπτική να πιέσει και να βρει ένα γρήγορο γκολ , χωρίς όμως να καταφέρει να βρει το γρήγορο γκολ. Έτσι, όσο τα λεπτά περνούσαν η Λαμία ισορρόπησε και μπορούμε να πούμε πως έλεγχε το παιχνίδι από τα μισά του πρώτου μέρους. Ακόμα χειρότερο ήταν το θέαμα στην επανάληψη! Εκεί που θα περίμενε κανείς πως ο Άρης θα μπει μέσα με το… μαχαίρι στα δόντια, οι γηπεδούχοι και πάλι δεν έδειξαν το πάθος που χρειαζόταν σε ένα τέτοιο ματς. Ο χρόνος περνούσε και οι κίτρινοι έκλειναν τη Λαμία όλο και περισσότερο. Στο 83’την εκτέλεση φάουλ του Μπαργκάν απομάκρυνε ο Πίτκας, που ήταν σταθερός και έκανε πολύ καλό παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν και η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ κατέκτησε την άνοδο στη Super League.

ΑΡΗΣ (Νίκος Κωστένογλου): Διούδης, Τζανακάκης, Καράμπελας (63′ Μπαργκάν), Ταυλαρίδης, Σόουζα, Παυλίδης, Τάτος, Ντούνης, Πίτου Γκαρσία (89′ Νέτο), Καπνίδης, Μιλούνοβιτς (46′ Ίλιτς).

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Πεταυράκης, Χριστοφιλέας, Αναστασιάδης, Βαλιός, Μπλάζιτς, Όμο, Καραγιάννης (69′ Μπουλούλης), Ματσούκας (77′ Τσούκαλος), Βάντερσον, Ντουρμισάι (52′ Ρότσα).