Οι Κρητικοί ήθελαν μόνο τη νίκη σήμερα και μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο από το πρώτο κιόλας λεπτό της αναμέτρησης. Ευτύχησαν να προηγηθούν στο 38’ με τον Όστοϊτς, αποτέλεσμα που έμεινε έως και το τέλος του πρώτου 45λεπτου.

Στην επανάληψη η Καλλονή ισοφάρισε στο 60ο λεπτό  (Φράγκος), με τον ΟΦΗ  να αντιδράει και να παίρνει εκ νέου το προβάδισμα 8 λεπτά αργότερα με τον ‘Ογκμποε. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση και τελικά δικαιώθηκαν δυο λεπτά πριν το τέλος (88’) ισοφαρίζοντας σε 2-2 με τον Λαμπράκη. Αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό της αναμέτρησης.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Δερμιτζάκης, Κώτσιος, Όστοϊτς, Μίκιτς (46’ Κομεσίδης), Βαλλιάνος, Νάστος, Αντουκόρ, Χαντί, Ράντι, Μιλοσάβλιεφ (85’ Κοιλιάρας), Μάνος (62’ Όγκμποε).

ΚΑΛΛΟΝΗ (Γιώργος Βαζάκας): Ταΐρης, Ζουλιώτης, Ποζατζίδης, Ρεπετσάς, Τζελίδης, Ντάλλας, Γιώργου, Άντερσον (46’ Κέρι), Φράγκος, Μπουρντουζάν, Τριανταφύλλου (59’ Λαμπράκης).