«Χτυπώντας» στα πρώτα 20λεπτα, η Λαμία πέρασε νικηφόρα από την Καλλονή, της οποίας και επικράτησε με 0-2.

Η ομάδα του Μπάμη Τεννέ μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 12ο λεπτό του ματς, με δράστη τον Μπλάζιτς. Μάλιστα, μέχρι που να συνέλθουν οι γηπεδούχοι από το γρήγορο γκολ, η Λαμία… ξαναχτύπησε. Αυτή τη φορά, σκόρερ για την ομάδα της Φθιώτιδας χρίστηκε ο Βασιλογιάννης , που με σουτ νίκησε τον Ταϊρη για το 0-2.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου αλλά και στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα αφού οι φιλοξενούμενοι καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς είχαν καλή αμυντική συμπεριφορά, με το 0-2 να παραμένει έως το τέλος.

ΚΑΛΛΟΝΗ (Γιώργος Βαζάκας): Ταΐρης, Ζουλιώτης, Αρναούτογλου (46’ Ευαγγελιδάκης), Ρεπετσάς, Τζελίδης, Ντάλλας, Γιώργου, Παραΐμπα (46’ Λαμπράκης), Φράγκος, Κέρι (71’ Γιουκαρής), Μπουρντουζάν.

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Αναστασιάδης, Βαλιός, Ντουρμισάι (65’ Πίντο), Μπλάζιτς, Βασιλόγιαννης (75’ Τσούκαλος), Καραγιάννης (62’ Αυγενικού), Βάντερσον, Όμο.