Μεγάλη εντός έδρας νίκη , τη τρίτη κατά σειρά στο πρωτάθλημα,  πέτυχε ο Αγροτικός Αστέρας που επικράτησε με το αγγλικό σκορ 5-3 επί της Καλλιθέας.

Η ομάδα του Τάκη Γκώνια έβαλε δύσκολα στην ομάδα του Ευόσμου, αφού προηγηθηε στο σκορ μόλις στο 16΄του ματς. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν επηρεάστηκαν και τέσσερα λεπτά αργότερα(20΄) έφεραν το παιχνίδι στα ίσα, ισοφαρίζοντας σε 1-1 με γκολ του Δεινόπαπα, αποτέλεσμα που έμεινε έως και το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και μέσα σε τρία λεπτά κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων. Πρώτα ο Φελίπε στο 56΄έκανε το 2-1 , ενώ στο 59΄ο Δεινόπαπας έγραψε το 3-1, διπλασιάζοντας και τα προσωπικά του τέρματα. Η Καλλιθέα όμως, δεν τα παράτησε και προσπάθησε να μπει ξανά στο ματς. Τελικά το κατάφερε, στο 79΄με το Μουχτάρη να μειώνει σε 3-2, δίνοντας άλλη τροπή στο παιχνίδι. Και ενώ εκεί που όλοι περίμεναν ότι θα πάμε σε ένα δραματικό φινάλε, οι «πράσινοι» του Ευόσμου μέσα σε 2΄λεπτά πέτυχαν ακόμα  δύο γκολ, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους. Στο 82΄και πάλι ο Δεινόπαπας έκανε το 4-2, πετυχαίνοντας εν τέλει  χατ-τρικ και στο 84΄ο Τάι έβαλε το… κερασάκι στη τούρτα για τους γηπεδύχους, γράφοντας το 5-2. Η Καλλιθέα το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 5-3, στο 95΄, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Νίκος Νεντίδης): Γιακουμής, Αργυρίου, Βαφέας, Κουκόλης, Ουνγιαλίδης, Τεγούσης, Χατζής, Τάι (86΄Τριανταφυλλάκος), Φιλίπε (86΄ Γκέσιος), Δεινόπαπας (86΄ Πάλλας), Πάτο.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Τάκης Γκώνιας): Ντούνης, Λεβέντης, Σταμόπουλος, Μούκταρης, Πάτας, Γκίνη, Μπέλης Μάκο (89′ Τοπάλι), Ηλιάδης (70′ Γουόρντεν), Τσίπρας, Σταματάκος (89′ Σμυρλής).