Σημαντική νίκη πέτυχε ο Αιγινιακός, την πρώτη του στο πρωτάθλημα,  επικρατώντας  του Πανθρακικού με 2-1 σκορ.

Οι γηπεδούχοι με τη δύναμη της έδρας , μπήκαν πιο δυνατά στο ματς, είχαν το έλεγχο του αγώνα και πίεσαν τους «κροκόδοιλους». Το γκολ ωστόσο για τον Αιγινιακό ήρθε στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης, με δράστη τον Ζγκούρι, ο οποίος με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Γκατζολάρι ,νίκησε τον Γκαραβέλι για το 1-0. Το 1-0 ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου, αφού στα εναπομείναντα λεπτά που είχαν απομείνει για τη λήξη του πρώτου 45λεπτου, οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν.

Στην επανάληψη, με το… καλημέρα οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους. Στο 47ο λεπτό του ματς, λοιπόν,  δόθηκε πέναλτι σε ανατροπή του Φασίδη. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Γιαζιτζόγλου, ο οποίος ευστόχησε, κάνοντας το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μπουν ξανά στο παιχνίδι πετυχαίνοντας ένα γκολ και το κατάφεραν, στο 67΄του παιχνιδιού, με τον Χαλκιαδάκη που με ωραίο διαγώνιο σουτ νίκησε τον Τόλιο για το 2-1. Μάλιστα, λίγο έλειψε οι «πράσινοι» και ενώ οι γηπεδούχοι είχαν ρίξει το βάρος στην αμυντική τους λειτουργία, σε μια επίθεση να ισοφαρίσουν, χωρίς εν τέλει να το καταφέρουν. Έτσι λοιπόν, οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα απέναντι σε μία ομάδα που μέχρι πέρυσι αγωνιζόταν στην Α΄Εθνική.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Περικλής Αμανατίδης): Τόλιος, Παπουτσογιαννόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Πασαλίδης, Πατράλης, Ζούρκος, Γκατσολάρι (66′ Μουκίδης), Φασίδης (90+1′ Κυζιρίδης), Ζγκούρι (79′ Ονουάτσι), Γκούρτσας.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Κώστας Ανυφαντάκης): Γκαραβέλης, Πολίμος, Μυρθιανός (54′ Χαλκιαδάκης), Ρουσσάκης (86′ Μπεκατώρος), Πετρούσης, Γαβριηλίδης, Ψάλτης, Μήλιος (54′ Κουσίδης), Κάρδαρης, Ρομπέρ, Νικόλτσης.