Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Απόλλων, που νίκησε τη Σπάρτη εκτός έδρας με 0-2. Η «ελαφρά ταξιαρχία» άνοιξε το σκορ με τον Αλμπάνη στο 25’ του παιχνιδιού. Η νίκη κλείδωσε για τους φιλοξενούμενους, ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου, με σκόρερ και πάλι το Αλμπάνη.

Στην επανάληψη οι Σπαρτιάτες πίεσαν για να γυρίσουν το ματς , με τον Απόλλων όμως να αντέχει και να παίρνει τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη.

ΣΠΑΡΤΗ (Σωτήρης Αντωνίου): Μελίσσας, Σιώπης, Γκαλίτσιος, Γιαννίτσης, Παπαχρήστος, Κατσίκης (46′ Βελλίνης), Μπανούσης (62′ Αναστασόπουλος), Ν. Αρσενίεβιτς, Οικονομόπουλος (46′ Ηλιόπουλος), Αναστασάκος, Μπουντόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Δημήτρης Σπανός): Χιώτης, Βαλεριάνος, Δεληζήσης, Κύργιας, Ντάσιος, Κονέ, Τσιάρας, Διαμαντόπουλος, Αλμπάνης (46′ Τζάνης), Ρομάνο (81′ Πουρτουλίδης), Κάσσος (67′ Πάνος).