Οι Θεσσαλοί επιβλήθηκαν με 3-1 του Κισσαμικού, μετρώντας 12 συνεχόμενες νίκες.Το πρώτο 45λεπτο ήταν ένας αποκλειστικός μονόλογος για την ομάδα των Τρικάλων, που από το ξεκίνημα έπιασε… από τον λαιμό τον γηπεδούχο Κισσαμικό.Στο 11′ ο Γκόλιας εκτέλεσε κόρνερ και ο Λαζαρίδης εξουδετέρωσε την κεφαλιά του Μουμίν, με την υπεροχή των Θεσσαλών να καρποφορεί στο 25′ και με τους ίδιους πρωταγωνιστές, καθώς ο Μουμίν βρήκε δίχτυα με κεφαλιά ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ του Γκόλια.Παρά τα σχετικά γρήγορο τέρμα, η πίεση των φιλοξενούμενων συνεχίστηκε αμείωτη και στο 27’ ακόμα ένα κτύπημα φάουλ του Γκόλια δεν βρήκε στόχο, ενώ στο 32’, μετά από σέντρα του κορυφαίου για τα Τρίκαλα, Γκόλια, ο Κουσκουνάς έκανε την γυριστή κεφαλιά, με την μπάλα, όμως, να μην βρίσκει στόχο. Τρία λεπτά αργότερα, όμως, οι «κυανέρυθροι» διπλασίασαν τα τέρματα τους. Ήταν το 35ο λεπτό όταν και τα Τρίκαλα βγήκαν εξαιρετικά στην επίθεση, με τον Γκόλια να τροφοδοτεί τον Γιαννιτσάνη και τον τελευταίο να μην αφήνει το παραμικρό περιθώριο αντίδρασης στον Λαζαρίδη. 0-2 με την δεύτερη ασίστ του Γκόλια στο ματς, ενώ ο 31χρονος αριστερός μπακ ήταν σε μεγάλη μέρα και στο 48′ έφτιαξε και το τρίτο γκολ της ομάδας του, εκτελώντας φάουλ και βρίσκοντας αφύλακτο τον Μουμίν, που με προβολή πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.Τελικά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της τιμής στο 78’, όταν και μετά από κόρνερ του Μαρτίνεθ και αρχική κεφαλιά του Στογιάνοφ, ο Μίλιτς βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και πάνω από την γραμμή του Αποστολίδη, την έσπρωξε στα δίκτυα, διαμορφώνοντας το 1-3, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Λάμπρου.

Σκόρερ: 25’, 48’ Μουμίν, 35 Γιαννιτσάνης, 78’ Μίλιτς

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Κουρέλλας, Τσοντάκης, Μπουγαΐδης, Παντελάκης, Γκούμας, Ν’ Γκουέμ (51’ Τιάγκο Σίλβα), Μαρτίνεθ, Κίκε (63’ Μαντζής), Μίλιτς (80’ Βλάχος), Στογιάνοφ.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Περικλής Αμανατίδης): Αποστολίδης, Σανδραβέλης, Γκόλιας, Λεάντρο, Βέρτζος, Μουμίν (90’ Αρναρέλλης), Μπαϊκαρά, Μπαλμπόα (73’ Μαχαμάτ), Στεφάνοβιτς (89’ Νταμαχού), Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς.

Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας) Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου), Αργύρης (Εύβοιας)