Την εκτός έδρας ήττα και συνάμα τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδας γνώρισε το Σεριφάτο από τη ομάδα της Πυλαίας.

Οι «μελανόλευκοι» με εξαίρεση το πρώτο 15ο λεπτο του παιχνιδιού που ήταν κοντά στο σκορ, δεν κατάφερε να προβάλει αντίσταση στους γηπεδούχους. Χαρακτηριστικό του ματς είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου, όπου οι Αιγιώτες έμεινα πίσω στο σκορ με 20-16.

Στην επανάληψη, αν και οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και να επανέλθουν στο ματς, δεν τα κατάφεραν και εν τέλει γνώρισαν την ήττα-αποκλεισμό με 33-27.

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 6-6, 10-8, 12-9, 16-10, 20-14 (ημχ.), 21-15, 23-16, 26-17, 27-18, 30-22, 33-27.

ΠΥΛΑΙΑ (Πάνος Γούσιος): Κουκμίσης 1, Ανθομελίδης 2, Καλόμοιρος 5, Αντωνιάδης 2, Παπαγεωργίου 1, Κατσαρός, Σπυρόπουλος, Σεβαστίδης 3, Ανανιάδης 6, Σιαματάς, Τσαβδάρης 1, Ζαφείρης 1, Παπαδόπουλος Χ. 11, Αλμπάνης, Μιχαηλίδης, Βάκκας.
ΣΕΡΙΦΑΤΟ (Γιώργος Τούρκια): Νομικός 1, Τσεύλικος 5, Φάμπατς 4, Μούγιτς 7, Στούμπης 4, Ξηρός, Μανούσος, Στόσιτς 3, Μαγκαφουράκης, Κολοκυθάς, Μπεκιάρης, Κμπιλασβίλι 2, Ζάτσε, Γιούπης 1.

Κόκκινη: 55:28 Γ.Μανούσος (για εξύβριση- κρατήθηκε το δελτίο), Δίλεπτα: 6-6, Πέναλτι: 5/5-4/4.