Την εντός έδρας ήττα γνώρισε, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, η γυναικεία ομάδα του Σεριφάτο από την αντίστοιχη της Ηλιούπολης για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας.

Οι «μελανόλευκες» ήταν αυτές που μπήκαν πιο δυνατά στο παρκέ και κατάφεραν να προηγηθούν με πέντε γκολ διαφορά(7-2). Μάλιστα, το Σεριφάτο κατάφερε να τελειώσει το πρώτο ημίχρονο, προηγούμενο στο σκορ , στο +3(11-8).

Ωστόσο, στην επανάληψη οι αθλήτριες της Αιγιώτικης ομάδας δεν μπήκαν το ίδιο δυνατά με το πρώτο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτούν οι φιλοξενούμενες μειώνοντας το σκορ. Μάλιστα, η Ηλιούπολη κατάφερε να προηγηθεί, με το Σεριφάτο από τη μεριά του όμως να μη τα παρατάει και να  μειώνει τη διαφορά στο ένα τέρμα. Με το σκορ στο 19-20, υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας, λίγο πριν τελειώσει το ματς , το Σεριφάτο προσπάθησε να  κλέψει τη μπάλα και να κάνει γρήγορη επίθεση για να πάρει την ισοπαλία, χωρίς ωστόσο να το καταφέρνει.

Με αυτόν τον τρόπο λοιπόν, οι «μελανόλευκες» γνώρισαν την ήττα από την ομάδα της Ηλιούπουλης, αφού το 19-20 ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.