Το γυναικείο τμήμα του Σεριφάτο γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από τον Αθηναϊκό, που είναι φαβορί για το πρωτάθλημα, με 21-11.

Οι  «μελανόλευκες» μπήκαν πολύ δυνατά στο παρκέ και συνέχισαν έτσι σε όλο το πρώτο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενες με δύο γκολ διαφορά(6-8).

Ωστόσο στην επανάληψη,  η ομάδα του Αιγίου δεν… μπήκε ποτέ στο γήπεδο, κάτι που το εκμεταλλεύτηκε στο έπακρον ο Αθηναϊκός κατακτώντας και τη νίκη. Χαρακτηριστικό του δευτέρου ημιχρόνου μάλιστα,  είναι τα μόνο δύο γκολ που πέτυχαν οι «μελανόλευκες».

Το τελικό 21-11-αποτέλεσμα ουσιαστικά ενός ημιχρόνου- δείχνει και την… αυτοκτονία της Αιγιώτικης ομάδας, που μόνο στο πρώτο ημίχρονο ήταν ανταγωνιστική.

Σεριφάτο (Γιώργος Παπανικολάου) : Παπαδοπούλου Α. 3, Αυγέρη , Οικονόμου , Παπανικολοπούλου 1 , Χάλα 3 ,Καρακίτσου 4 ,Παπανικολάου ,  Νικολοβγένη , Γιαννιώτη , Ρούβαλη , Ρώση.