Το Σεριφάτο γνώρισε την ήττα από τον Διομήδη Άργους με 30-33, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής της Handball Premier. Οι «μελανόλευκοι» ουσιαστικά, έχασαν το παιχνίδι στις λεπτομέρειες και αν ήταν πιο τυχεροί, σε κρίσιμα σημεία του αγώνα,  θα μπορούσαν να ήταν αυτοί οι νικητές.

Στο  πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν δυνατά στο παρκέ και κατάφεραν να προηγηθούν με 0-4, στο 5ο λεπτό του ματς, αιφνιδιάζοντας το Σεριφάτο. Περνώντας ωστόσο τα λεπτά, οι «μελανόλευκοι» ισορρόπησαν το παιχνίδι και με αντεπίθεση διαρκείας κατάφεραν να μειώσουν στο γκολ(9-10), στο 15΄του παιχνιδιού. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ, (12-11) στο 20΄. Από εκεί και πέρα, οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκορ, τελειώνοντας κιόλας, ισόπαλοι, το πρώτο ημίχρονο, με 16-16.

Στην επανάληψη και πάλι οι «Λύκοι» μπήκαν πιο δυνατά στο παρκέ, εκμεταλλευόμενοι την αμυντική αδράνεια των «μελανόλευκων», με αποτέλεσμα να πάρουν το προβάδισμα, στο 40΄, με τρία γκολ διαφορά(21-24). Το +3 συνέχισε να υφίσταται για τους φιλοξενούμενους μέχρι και το 45΄του παιχνιδιού, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να επανέλθουν και ( εν μέρει το κατάφεραν μειώνοντας στο 47΄στα δύο γκολ τη διαφορά)πάλι στο παιχνίδι. Στα τελευταία λεπτά, αν και οι «μελανόλευκοι» προσπάθησαν να γυρίσουν το ματς, δεν το κατάφεραν, με τους «Λύκους» εν τέλει να παίρνουν τη μεγάλη νίκη μέσα στο Αίγιο με 30-33.

Πεντάλεπτα: 0-4, 4-7, 9-10, 12-11, 13-13, 16-16, 19-20, 21-24, 24-27, 26-30, 27-31, 30-33.

Δίλεπτες: Σεριφάτο 2, Διομήδης Άργους  3.

Πέναλτι: Σεριφάτο  1/1, Διομήδης Άργους 5/5.

Σεριφάτο(Κων/νος Χατζηκωνσταντίνου): Νομικός, Αλεξόπουλος, Τσεύλικος(4), Φάμπατς, Μούγιτς (5), Στούμπης(4), Ξηρός, Μανούσος, Στόσιτς(4), Μαγκαφουράκης, Μπεκιάρης, Κμπιλασβίλι(4), Ζάτσε, Χατζηκωνσταντίνου Ν.(7), Γιούπης, Βασιλειάδης(2).

Διομήδης Άργους(Δημήτρης Δημητρούλιας): Κοτανίδης, Αϊβαλιώτης, Ταουσάνης (1), Γιόσμου(2), Κρεμαστιώτης(1), Αργυρού Χ.(2), Αργυρού Ι.(11), Μισαηλίδης(2), Trumpetas(2), Δάσκαλος(4), Ράντοβιτς, Τουνγκελίδης, Πασιάς(8), Παπαντωνόπουλος, Παπαχρήστος, Μπακατσέλος.