Football League      11η Aγωνιστική ΤΕΛΙΚΑ

Πανελευσινιακός-ΑΕΛ Καλλονής  3-1 (2′ Ν.Αγγελούδης, 71′ S.Printemps, 76′ Γ.Σταματάκης / 55′ Κ. Ευαγγελιδάκης

Απόλλων Σμύρνης-ΟΦΗ 0-0

Καλλιθέα-Αναγέννηση Καρδίτσας 2-2 ( 18′ Α.Σμυρλής, 75′ Ν.Πάτας / 10′ S.Kwakwo, 27′ S.Diatta)

Λαμία-Αχαρναϊκός 3-0 (15′ Α.Καραγιάννης, 50′ F.Durmishaj, 63′ πεν. Α.Βασιλογιάννης )

Πανθρακικός-Αγροτικός Αστέρας  0-1 (4′ Γ.Γκέσιος)

Χανιά-Αιγινιακός  3-2 (8′ , 76′ Κ.Αποστολόπουλος, 73′ Α.Γεωργακόπουλος / 22′ Ν.Ζούρκος, 53′ B.Rangkelof

Άρης Θεσσαλονίκης-Πανσερραϊκός 4-0 (21′, 29′ Μ.Ντούνης, 24′ Κ.Ιντζίδης, 89′ L.Milunovic)

Τρίκαλα-Κισσαμικός  Αναβλήθηκε

Σπάρτη-Παναιγιάλειος 0-0

Καλησπέρα απο το Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης!

Ο Παναιγιάλειος αντιμετωπίζει σήμερα το μεσημέρι στις 15:00, την τοπική ομάδα, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της football league. Η Aιγιώτικη ομάδα βρίσκεται πλέον στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συγκεντρώσει 11 βαθμούς ενώ η Πελοποννησιακή ομάδα μοιράζεται με τον Πανσερραϊκό την 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συγκεντρώσει 13 βαθμούς!

Διαιτητής: Ανδρέας Νίκας (Λακωνίας)

Βοηθοί: Αθανασοπούλου,Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας)

Συνθέσεις των δυο ομάδων:

Σπάρτη:Μελίσσας, Σιώπης, Γκαλίτσιος, Γιαννίτσης, Παπαχρήστος, Κατσίκης, Μπανούσης, Αναστασόπουλος, Οικονομόπουλος, Λώττας, Ηλιόπουλος

Παναιγιάλειος:Στρέζος, Στίκας,Ρότα, Καζβιρόπουλος, Καζναφέρης, Μπούζας, Μωυσίδης, Κατίδης, Τσιλιγγίρης, Σκρατσίλας, Κρητικός

1′: Έναρξη του ματς..

4′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο με τον Κρητικό όμως να βρίσκεται σε θέση οφσάιντ

6′: Ο Ρότα κάνει τη σέντρα στα καρέ της Σπάρτης και ο Μελίσσας μπλοκάρει εύκολα

8′: Ο Ρότα κάνει τη σέντρα-σουτ, με τον Στρέζο να μην ανησυχεί

10′: Αργή ροή παιχνιδιού λόγω των καιρικών συνθηκών

16′: Κίτρινη κάρτα για τον Καζβιρόπουλο

18′: Σέντρα του Σκαρτσίλα που βρίσκει τον Τσιλιγγίρη, ο οποίος με ψαλιδάκι προσπάθησε να νικήσει τον Μελίσσα, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει

24′: Οι Σπαρτιάτες ζητούν πέναλτι! Ο κ.Νίκας συνεχίζει τη φάση

30′: Οι “μελανόλευκοι” συνεχίζουν να πιέζουν στα καρέ των γηπεδούχων..με τους Σπαρτιάτες να περνούν και εκείνοι στην αντεπίθεση

35′: Ο Κατίδης μπήκε στη μεγάλη περιοχή, ο Γκαλίτσιος διώχνει και ο επερχόμενος Κρητικός γλίστρισε, χωρίς να μπορέσει να πιάσει τη κεφαλιά

40′: Ο Σιώπης προσπαθεί να σημειώσει κάποιο τέρμα, ο Καζβιρόπουλος τον σταματά και γυρίζει τη μπάλα στον Στρέζο

42′: Ο Οικονομόπουλος κάνει το σουτ με τον Στρέζο να μην ανησυχεί

45′: Λήξη πρώτου ημιχρόνου, με τον κ.Νίκα να σφυρίζει χωρίς καθυστερήσεις

46′: Έναρξη 2ου ημιχρόνου

47′: Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Λώττα κάνει το γέμισμα απο το ύψος της μεγάλης περιοχής με τον Γιαννίτση να κάνει το πλασέ , το οποίο περνά ξυστά απο το δεξί, κάθετο δοκάρι του Στρέζου

52′: Ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τη μπάλα να βρίσκεται στη περιοχή των φιλοξενούμενων, χωρίς ωστόσο να υπάρχει κάποιος ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων ώστε να σημειώσει κάποιο τέρμα!

55′: Ο Κρητικός κάνει τη πάσα, με τον Τσιλιγγίρη να μην προλαβαίνει και ο Μελίσσας να διώχνει σε κόρνερ

60′: Ο Παπαχρήστος κάνει το σουτ, με τον Στρέζο να λέει όχι

61′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Ρέλλας αντί Καζβιρόπουλου

62′: Κίτρινη κάρτα για τον Μωυσίδη

62′: Πέναλτι για Σπάρτη. Ο Σιώπης γύρισε, ο Ηλιόπουλος σουτάρει, ο Στρέζος σώζει και ο Οικονομόπουλος πέφτει σε μαρκάρισμα του Μωυσίδη στην εξέλιξη της φάσης.Ο Λώττας στην εκτέλεση.Ο τερματοφύλακας του Παναιγιάλειου πέφτει σωστά και σώζει την ομάδα του!

65′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Ξόμπλιος αντί Κατίδη

65′: Αλλαγή και για τη Σπάρτη. Αναστασάκος αντί Οικονομόπουλου

67′: Οφσάιντ ο Κρητικός

69′: Κίτρινη κάρτα για τον Κρητικό

71′: Ο Αναστασάκος κάνει το σουτ, με τον Στρέζο να λέει “όχι”

75′: Ευκαιρία για τη Σπάρτη! Ο Λώττας έβγαλε πάσα για τον Ηλιόπουλο, ο οποίος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, με τη μπάλα να περνά άουτ

80′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Κοντοές αντί Κρητικού

83′: Αλλαγή για τη Σπάρτη. Καρτσαμπάς αντί  Σιώπη

87′: Πιέζει αρκετά τα τελευταία λεπτά η Σπάρτη, με τους “Μελανόλευκους” να είναι καλά οχυρωμένοι στην αμυντική τους περιοχή

89′: Κίτρινη κάρτα για τον Λώττα

90′: Ευκαιρία για τη Σπάρτη! Ύστερα απο σέντρα του Παπαχρήστου, ο Αναστασάκος έκανε τη κεφαλιά, με τη μπάλα να περνά πάνω απο τα δοκάρια του Στρέζου

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

90’+1′: Κίτρινη κάρτα για τον Ρέλλα

90’+2′: Μακρινό σουτ του Ηλιόπουλου, το οποίο πέρασε πολλά μετρά αουτ

90’+4′: Κόρνερ για τον Παναιγιάλειο, το οποίο εκτελεί ο Μπούζας! Περνά όμως ανεκμετάλλευτο..

Τέλος αναμέτρησης! Σπάρτη- Παναιγιάλειος 0-0!!