Α! ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Match Summary

Το τέρμα του Παναγιωτόπουλου στο 54' για την ομάδα του Αστέρα Τσουκαλεΐκων έμελλε να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο παιχνίδι που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο.

Δύο λεπτά αργότερα στο 56' ο Μάριος Μητρόπουλος για τη Θύελλα Αιγίου στάθηκε άτυχος καθώς το σουτ που επιχείρησε η μπάλα βρήκε το δοκάρι της εστία των φιλοξενουμένων. Ένα αποτέλεσμα που δεν επηρεάζει αγωνιστικά την ομάδα του Κυριάκου Αθανασίου.

Με μια αντεπίθεση διαρκείας στο 2ο ημίχρονο ο Φοίνικας Ζήριας ανέτρεψε το 0-1 του πρώτου 45λεπτου που είχαν προγηθεί οι φιλοξενούμενοι στο 43' με τον Χότζα και αφού έφτασαν στην ισοφάριση στο 64΄με τον Μαρή πήραν την πολύτιμη νίκη έξι λεπτά πριν το φινάλε (84') με τον Ρουμελιώτη, κάνοντας το πρώτο βήμα για την διεκδίκηση της παραμονής.

Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι  μάλλον θα πρέπει να ξεκινήσουν το σχεδιασμό για την επόμενη σεζόν που θα τους βρει στη Β! Κατηγορία.

Β! ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Missed penalties

Σε ένα παιχνίδι πραγματική διαφήμιση του ποδοσφαίρου τα Καλάβρυτα νίκησαν την Δόξα Ελαιώνα με σκορ 3-2.

Το σκόρ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κουνάβη μόλις στο 11΄λεπτό για να απαντήσουν οι φιλοξενούμενοι πρίν λήξη το ημίχρονο με 2 τέρματα των Ασπρούκου στο 36' και Καλαμαρά στο 44'. Λίγο νωρίτερα και συγεκριμένα στο 40' η Δόξα έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν ο Λέσσης είπε όχι στην εκτέλεση πέναλντυ του Θεοφανόπουλου.

Στο 56' ο Ασπρούκος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έδωσε προβάδισμα ασφαλείας στην ομάδα του (3-1), για να μειώσει στο 67΄και πάλι ο Κουνάβης για την Δόξα (3-2) που στη συνέχεια προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση χωρίς όμως να τα καταφέρει.