Λαμία – Παναιγιάλειος

Η “Μαύρη Θύελλα” σε λίγη ώρα και πιο συγκεκριμένα στις 15:00, φιλοξενείται από την δεύτερη της βαθμολογίας Λαμία , στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Το aigioallsports.gr, στην προσπάθεια των “μελανόλευκων” για την κατάκτηση  ενός θετικού αποτελέσματος, θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Μανώλης Κυρίτσης (Δωδ/νήσου)

Βοηθοί: Σίπκας (Σάμου), Δουλγεράκης (Ανατ. Αττική)

4ος Διαιτητής: Ψυχούλας(Βοιωτίας)

Ο συνθέσεις των ομάδων:

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): ΠΙΤΚΑΣ, ΒΑΛΙΟΣ, ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΡΟΤΣΑ, ΠΕΤΑΥΡΑΚΗΣ, ΝΤΟΥΡΜΙΣΑΙ, ΒΑΝΤΕΡΣΟΝ, ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ, ΜΠΛΑΖΙΤΣ.

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός): ΓΚΑΡΑΒΕΛΗΣ, ΣΤΙΚΑΣ, ΡΟΤΑ, ΡΕΛΛΑΣ, ΚΑΖΝΑΦΕΡΗΣ, ΒΟΥΤΣΙΩΤΗΣ, ΜΩΥΣΙΔΗΣ, ΓΚΟΥΦΑΣ, ΤΣΙΛΙΓΚΙΡΗΣ, ΣΚΑΡΤΣΙΛΑΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

1ο Ημίχρονο

1′: Έναρξη αναμέτρησης…

5′: Ο Μπλάζιτς επιχειρεί ένα μακρινό σουτ, με τη μπάλα να καταλήγει άουτ

10′: Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού…χωρίς ιδιαίτερες φάσεις

15′ Κίτρινη κάρτα για τον Χρήστο Ρέλλα

18′: Σουτ του Ματσούκα, με τον Γκαραβέλη να μπλοκάρει σταθερά

18′ : Κίτρινη κάρτα για τον Καζναφέρη

20′: Κίτρινη κάρτα για τον Στίκα

22′: Δυνατό σουτ του Ρότσα.. με τη μπάλα να περνά αουτ, δίπλα απο το δεξί δοκάρι του Γκαραβέλη

23′: Κίτρινη κάρτα για τον Πεταυράκη

24′: Μακρινό σουτ του Ντουρμισάι, η μπάλα καταλήγει πολλά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκαραβέλη

28′: Ο Ανασταδιάδης προλαβαίνει με ωραίο τάκλιν τον Γκούφα, που θα βρισκόταν τετ-α-τετ με τον Πίτκα!

30′: Εντυπωσιακή παρέμβαση του Αναστασιάδη που προλαβαίνει ξανά τον Γκούφα, πριν σουτάρει

33′: Φαουλ του Ρέλλα στον Βασιλόγιαννη… με τους γηπεδούχους να ζητούν δεύτερη κίτρινη για τον Ρέλλα

39′: Κίτρινη καρτα στον Παπαδόπουλο, για χέρι και πέναλτι για την Λαμία!Εκτελεστής θα είναι ο Βασιλόγιαννης. Ο Βασιλόγιαννης εκτέλει και ο Γκαραβέλης μπλοκάρει!

40′: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Ο διαιτητής ζητά επανάληψη στο πέναλτι, με εκτελεστή και πάλι τον Βασιλόγιαννη. Ο Βασιλόγιαννης σουτάρει και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Γκαραβέλη! Λαμία- Παναιγιάλειος 1-0

43′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Μπρους αντί Παπαδόπουλου

45′: ‘Ενα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων

45’+1’: Τέλος πρώτου ημιχρόνου

2ο Ημίχρονο

45′: Έναρξη 2ου ημιχρόνου

50′: Ο Βουτσιώτης κάνει τη σέντρα, η μπάλα καταλήγει πάνω στον Πίτκα

54′: Αλλαγή για τη Λαμία! Όμο αντί Βάντερσον

56′: Νέο τάκλιν του Αναστασιάδη, με τον Γκούφα να μη προλαβαίνει να σουτάρει

58′: Σε θέση οφσάιντ, υποδεικνύεται ο Βασιλόγιαννης

66′: Ευκαιρία για τη Λαμία! Μετά απο λαθός συνεννόηση του Γκαραβέλη με τον Μωυσίδη, ο Βασιλόγιαννης καθυστερεί και χάνει την ευκαιρία να κλειδώσει τη νίκη για την ομάδα του, η μπάλα καταλήγει στα πόδια του Ρότσα, με τον τελευταίο να σουτάρει και τη μπάλα να περνά αουτ

67′: Κίτρινη κάρτα για τον Όμο

68′: Ο Τσιλιγκίρης εκτελεί φαουλ, με τη μπάλα να καταλήγει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Πίτκα

73′: Αλλαγή για τη Λαμία! Φερφελής αντί Ντουρμισάι

77′: Κίτρινη κάρτα για τον Φερφελή

82′: Αλλαγή για τη Λαμία! Τσούκαλος αντί Ρότσα

83′: Το παιχνίδι έχει σταματήσει καθώς ο Ρέλλας βρίσκεται πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο

86′: Αλλαγές για τον Παναιγιάλειο! Ιβάνκο αντί Καζναφέρη και ο Ρέλλας γίνεται αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού από τον Καζβιρόπουλο

87′: Κίτρινη κάρτα για τον Ματσούκα

88′: Κίτρινη κάρτα για τον Μπλάζιτς

90′: 4′ οι καθυστερήσεις

90’+2′: Ο Βουτσιώτης γεμίζει…ο Πίτκας διώχνει γρήγορα με γροθιές

90’+4′: Τέλος παιχνιδιού! ΛΑΜΙΑ-ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ 1-0!