ΤΕΛΙΚΑ

Χανιά-ΟΦΗ 0-2 (40′ πεν. Ν.Πουρτουλίδης, 90′ D.Vouho)

Παναιγιάλειος-Πανσερραϊκός 1-1 (31′ Θ.Κανούλας / 56′ Λ.Σκαρτσίλας)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αιγινιακός 2-1 (33′ Σ.Τσιλούλης, 59′ S.Diatta / 51′ Β.Φασίδης)

Καλλιθέα-Αχαρναϊκός 1-1 (22′ πεν.Κ.Κρεββατάς / 39′ Π.Πλαβούκος)

Τρίκαλα-Λαμία 1-0 (3′ πεν. Ν.Γιαννιτσάνης)

Άρης Θεσσαλονίκης-Πανελευσινιακός 4-0 (51′ Α.Τάτος, 57′ B.Ilic, 76′ Α.Καπνίδης, 83′ Σ.Ταυλαρίδης) ΤΕΛΙΚΟ

Πανθρακικός-ΑΕΛ Καλλονής α.α 0 – 3

Σπάρτη-Κισσαμικός 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

Παναιγιάλειος – Πανσερραϊκός

Η “Μαύρη Θύελλα” σε λίγη ώρα και πιο συγκεκριμένα στις 15:00, φιλοξενεί  τον Πανσερραϊκό , στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Το aigioallsports.gr, στην προσπάθεια των “μελανόλευκων” για την κατάκτηση  ακόμα μίας εντός έδρας νίκης, θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Κώστας Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Κωνσταντίνου (Πρέβεζας), Πλάκας (Δυτ. Αττικής)

4ος Διαιτητής: Γαβρίλης (Αθηνών)

Ο συνθέσεις των ομάδων:

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Στίκας, Ρότα, Παπαδόπουλος, Σκαρτσίλας, Νταγκεστάνι, Μπούζας, Τρίγκας, Τσιλιγκίρης, Γκούφας, Κρητικός.

Πανσερραϊκός (Παναγιώτης Διλμπέρης): Ρίστιτς, Φούσου, Στέβιτς, Παπατζίκος, Σιάκκας, Ρούτσης, Καψάλης, Κανούλας, Βοσκόπουλος, Τσίμικας, Γκούρτσας.

1ο Ημίχρονο

1′: Έναρξη αναμέτρησης…

3′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Σκαρτσίλας δίνει στον Κρητικό, ο οποίος όμως δεν προλαβαίνει να κάνει το σουτ

18′: Ο Παπαδόπουλος κάνει κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπούζα, με τη μπάλα να περνά αουτ

27′: Κίτρινη κάρτα για τον Γκούρτσα

31′: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ!!Ο Γκούρτσα κάνει τη σέντρα, με τον Κανούλα με ωραία προβολή να νικάει τον Γκαραβέλη, σημειώνοντας το 0-1 για τον Πανσερραϊκό!

35′: Κίτρινη κάρτα για τον Τσιλιγκίρη

40′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Ρότα κάνει τη σέντρα, ο Μπούζας σουτάρει αλλά ο Ρίστιτς επεμβαίνει και σώζει την ομάδα του από ένα πιθανό γκολ

45′: Σουτ του Κρητικού, με τον Ρίστιτς να επεμβαίνει και πάλι και να κρατά το 0-1 υπέρ της ομάδας του.

45′: Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

45’+1′: Τέλος πρώτου ημιχρόνου

2o Ημίχρονο

45′:Έναρξη 2ου ημιχρόνου

53′: Κίτρινη κάρτα για τον Φούσου

56′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ! Ο Σκαρτσίλας κάνει το 1-1 για τους “μελανόλευκους” . Ο Νταγκεστάνι κάνει τη σέντρα και ο Λεωνίδας Σκαρτσίλας μετά από λάθος συνεννόηση των αμυνόμενων, νικάει τον Ρίστιτς και σημειώνει το 1-1

58΄: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Βουτσιώτης αντί Γκούφα

59′: Κίτρινη κάρτα για τον Ρότα.

63′: Κίτρινη κάρτα για τον Σιάκκα

64′: Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Πόζογλου αντί Κανούλα

67′: Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Ντέμο αντί Ρότα

81′: Ο Παναιγιάλειος έχει μπει δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο, προσπαθώντας να καταφέρει άλλο ένα τέρμα. Έχει δημιουργήσει αρκετές τελικές φάσεις, χωρίς να έχει καταφέρει να τις μετουσιώσει σε γκολ.

86′: Τελευταία αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Μωυσίδης αντί Νταγκεστάνι

89′: Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Τσούτσης αντί Γκούρτσα

90′: Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90’+2′: Ο Στίκας κάνει τη κεφαλιά, μετά από σέντρα του Σκαρτσίλα απο τα δεξιά, με τη μπάλα να περνά αουτ

90’+3′: Υπάρχουν διαμαρτυρίες από μέρος των γηπεδούχων για καθυστερήσεις των παιχτών του Πανσερραϊκού.

90’+4′: Τέλος αναμέτρησης. Παναιγιάλειος-Πανσερραϊκός 1-1!!