Παναιγιάλειος Ο.Φ.Η

Η “Μαύρη Θύελλα” σε λίγη ώρα και πιο συγκεκριμένα στις 15:00, φιλοξενεί  τον ΟΦΗ , στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Το aigioallsports.gr, στην προσπάθεια των “μελανόλευκων” για την κατάκτηση  ακόμα μίας εντός έδρας νίκης και μάλιστα σε ένα παιχνίδι ντέρμπι, θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Πυλαρινός(Ζακύνθου), Τίκας (Θεσπρωτίας)

4ος Διαιτητής: Αδαμόπουλος (Ζακύνθου)

Ο συνθέσεις των ομάδων:

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Στίκας, Παπαδόπουλος, Ρότα, Τρίγκας, Σκαρτσίλας, Κρητικός, Καζναφέρης, Μπούζας, Τσιλιγκίρης, Nτέμο.

ΟΦΗ (Ν. Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κώτσιος, Παντίδος, Μιλοσάβλιεφ, Βουό, Νάστος, Αμπντέλ Χαντί, Μάνος, Κομεσίδης, Κιάσσος, Μπόατενγκ.

1ο Ημίχρονο

1′: Έναρξη αναμέτρησης…..

2′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Τσιλιγκίρης, μετά απο πάσα του Ρότα, κάνει το σουτ..με τη μπάλα να περνά αουτ

7′: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Ο Δημήτρης Μάνος ανοίγει το σκορ για τον ΟΦΗ! Μετά από σέντρα του Μιλοσάβλιεφ..ο Μάνος με πλασέ σημειώνει το 0-1!

17′: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Ο Βουό με πλασέ, διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του! Ύστερα απο σέντρα του Κιάσσου, ο Πατρίκ Τζιλί Βουό, με πλασέ, νίκησε τον Γκαραβέλη για το 0-2!

19′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Καζναφέρης σεντράρει, ο Τσιλιγκίρης κάνει το σουτ αλλά ο Κώτσιος με κεφαλιά διώχνει τη μπάλα αουτ

24′: Και πάλι ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Μετά απο πάσα του Τρίγκα, ο Κρητικός κάνει τη κεφαλιά, η μπάλα όμως περνά αουτ

35′: Ο Καζναφέρης επιχειρεί ένα δυνατό σουτ, με τη μπάλα να περνά αουτ

37′: Κίτρινη κάρτα για τον Μάνο

44′: Κίτρινη κάρτα για τον Μωυσίδη , που βρίσκεται στον πάγκο του Παναιγιαλείου, για διαμαρτυρία

45′: Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις

45’+1′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Μπούζας δίνει στον Κρητικό, ο τελευταίος πλασάρει από πλεονεκτική θέση, με τη μπάλα να περνά αουτ

45’+2′: Τέλος πρώτου ημιχρόνου

2ο Ημίχρονο

46′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Νταγκεστάνι αντί Ρότα

54′: Ο Μιλοσάβλιεφ κάνει τη σέτρα, ο Μάνου πλασάρει, με τον Γκαραβέλη να μπλοκάρει

57′: Αλλαγή για τον ΟΦΗ! Μητρόπουλος αντί Μπόατενγκ

60′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Ιβάνκο αντί Παπαδόπουλου

63′: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Ο Χαντί σημειώνει το 0-3! Ο Βουό δίνει πάσα στον Χαντί και ο τελευταίος με πλασέ, νικά τον Γκαραβέλη

70′: Αλλαγή για τον ΟΦΗ! Βρεττός αντί Βουό

80′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Βουτσιώτης αντί Μπούζα

83′: Τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ. Φαζός αντί Μάνου

85′: Το παιχνίδι έχει διακοπεί καθώς στον αγωνιστικό χώρο βρίσκεται πεσμένος ο Φαζός, που μερικά λεπτά αργότερα αποχώρησε από το αγωνιστικό χώρο με φορείο

88′: Ο ΟΦΗ θα συνεχίσει το υπόλοιπο παιχνίδι με 10 παίχτες καθώς ο Φαζός δεν μπορεί να επιστρέψει

90′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Κρητικός σουτάρει..η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα, με το γκολ όμως να ακυρώνεται ως οφσάιντ

90′: Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

90’+3′: Τέλος αναμέτρησης! Παναιγιάλειος- ΟΦΗ 0-3!