Παναιγιάλειος – Άρης

Η “Μαύρη Θύελλα” σε λίγη ώρα και πιο συγκεκριμένα στις 15:00, φιλοξενεί τον τρίτο της βαθμολογίας Άρη, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Το aigioallsports.gr, στην προσπάθεια των “μελανόλευκων” για την κατάκτηση της νίκης, θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Γιώργος Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)

Βοηθοί: Παπανικολάου, Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας)

4ος Διαιτητής: Κακρίδης (Κορινθίας)

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Ρότα, Στίκας, Μωυσίδης, Ντέμο, Τρίγκας, Καζναφέρης, Μπούζας, Τσιλιγκίρης, Σκαρτσίλας, Κρητικός.

Άρης (Νίκος Κωστένογλου): Διούδης, Μπούρμπος, Τσανακάκης, Γκονσάλβες, Ταυλαρίδης, Ρόβας, Ντούνης, Γκαρσία, Ίλιτς, Τάτος, Μιλούνοβιτς.

1ο Ημίχρονο

1′: Έναρξη αναμέτρησης…

10′: Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, χωρίς ιδιαίτερες φάσεις…

11′: Πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού για τον Παναιγιάλειο! Δυνατό σουτ του Σκαρτσίλα από τα δεξιά..με τον Μπούρμπο να απομακρύνει!

12′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Mπούζας κάνει ένα μακρινό σουτ με τον Διούδη να διώχνει

16′: Ο Μπούρμπος κάνει τη σέντρα με τον Μωυσίδη να διώχνει σε κόρνερ

21′: Ο Σκαρτσίλα κάνει κακή σέντρα , με τον Διούδη να μην ανησυχεί. Τσιλιγκίρης και Κρητικός επέμειναν, με τον Ταυλαρίδη να απομακρύνει.

22′: Κίτρινη κάρτα για τον Τζανακάκη

25′: Ο Μπούρμπος κάνει τη σέντρα, ο Γκαραβέλης μπλοκάρει εύκολα

32′: Κίτρινη κάρτα για τον Μπούρμπο

33′: Μεγάλη στιγμή για τον Παναιγιάλειο! Ο Κρητικός κάνει τη κεφαλιά..με τον Διούδη να μπλοκάρει εύκολα

40′: Σέντρα του Μπούρμπου στη περιοχή του Γκαραβέλη, με τον τελευταίο να πέφτει και να μαζεύει

45′: Κίτρινη κάρτα στον Τάτο! Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων!

45’+1′: Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Πναιγιάλειος-Άρης 0-0!

2ο Ημίχρονο

45′: Έναρξη 2ου ημιχρόνου! Αλλαγή για τον Άρη! Καπνίδης αντί Μιλούνοβιτς

47′: Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Σκαρτσίλας πλασάρει με τη μπάλα να καταλήγει άουτ

53′: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Ο Καπνίδης ανοίγει το σκορ για την ομάδα του! Ο Μπούρμπος πλασάρει στην πλάτη της άμυνας, με τον Καπνίδη να στοχεύει στο δεξί παραθυράκι του Γκαραβέλη!

56′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Ξόμπλιος αντί Τρίγκα

63′: Οι γηπεδούχοι προσπαθούν να σημειώσουν κάποιο τέρμα ώστε να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα!

65′: Αλλαγή για τον Άρη! Νέτο αντί Τάτου

66′: Ωραία προσπάθεια του Τσιλιγκίρη! Σουτάρει με τον Διούδη να μπλοκάρει εύκολα!

70′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Βουτσιώτης αντί Μπούζα

73′: Τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Καράμπελας αντί Ίλιτς

76′: Δεξί σουτ του Τζανακάκη, η μπάλα άουτ

81′: Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Καπνίδης κάνει τη κεφαλιά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γκαραβέλη, ύστερα απο ασυνεννοησία του Μωυσίδη και του γκολκίπερ των μελανόλευκων

85′: Κίτρινη κάρτα για τον Νέτο

88′:Ο Νέτο εκτελεί φαουλ, με τη μπάλα να καταλήγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκαραβέλη.

88′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Ιβάνκο αντί Μωυσίδη

90′: Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+3′: Κίτρινη κάρτα για τον Ιβάνκο

90’+5′: Εκτέλεση φάουλ του Καζναφέρη! Ο Διούδης αποκρούει!