Παναιγιάλειος – Σπάρτη

Η “Μαύρη Θύελλα” σε λίγη ώρα και πιο συγκεκριμένα στις 15:00, φιλοξενεί τη Σπάρτη, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Το aigioallsports.gr, στην προσπάθεια των “μελανόλευκων” για την κατάκτηση της νίκης, θα σας μεταφέρει λεπτό

προς λεπτό την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Χαράλαμπος Τσουκαλάς (Αθηνών)

Βοηθοί: Νικόλαδος (Αθηνών), Χαλβατζάκος (Πειραιά)

4ος Διαιτητής: Αδαμόπουλος (Ζακύνθου)

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Στίκας, Ντέμο, Ρότας, Καζναφέρης, Μπούζας, Μωυσίδης, Τσιλιγκίρης, Σκαρτσίλας, Κρητικός, Ιβάνκο

Σπάρτη(Σωτήρης Αντωνίου): Μελισσάς, Γκαλίτσιος, Γιαννίτσης, Κοτσαρίδης, Λώττας, Αναστασόπουλος, Ροβίθης, Μπανούσης, Μπουντόπουλος, Φράγκος, Αναστασάκος

1ο Ημίχρονο

1′: Έναρξη αναμέτρησης…

3΄: Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιγιάλειο! Μετά απο γύρισμα του Κρητικού η μπάλα περνά κόρνερ, το οποίο εκτελεί ο Τσιλιγκίρης! Περνά ανεκμετάλλευτο..

6′: Ο Λώττας προσπάθησε να κρεμάσει τον Γκαραβέλη…με τη μπάλα να περνά αουτ

9′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ!! Ο ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 1-0!! Μετά απο ωραία μπαλιά του Σκαρτσίλα, ο Κρητικός μέσα απο τη περιοχή, με δυνατό σουτ, έκανε το 1-0!

11′: Ο Κρητικός βγαίνει ξανά στη πλάτη της άμηνας των Λακώνων, δεν προλαβαίνει όμως να εκτελέσει!

15′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Σκαρτσίλας σουτάρει, ο Μελίσσας πέφτει, ακοθμπά τη μπάλα, στέλνοντάς τη στο δοκάρι!

18′: Κίτρινη κάρτα για τον Μπανούση!

20′: Ο Γιαννίτσης κάνει τη κεφαλιά, με τον Γκαραβέλη να μπλοκάρει εύκολα

27′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Ιβάνκο βρίσκεται τετ-α-τετ με τον Μελίσσα, άργησε όμως να πλασάρει, με τη μπάλα να καταλήγει κόρνερ

33′: Οι “μελανόλευκοι” έχουν την υπεροχή στο ματς

36′: Κίτρινη κάρτα για τον Στίκα

38′: Γκολ για τη Σπάρτη! Ο Φράγκος φέρνει το παιχνίδι στα ίσα! Μετά απο εκτέλεση φαουλ του Λώττα, η μπάλα περνά απ’όλα τα σώματα και καταλήγει στον Φράγκο, ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 1-1!!

43′: Γκολ για τη Σπάρτη! Η Σπάρτη με υποδειγματική αντεπίθεση έκανε το 1-2! Ο Αναστασάκος περνά στο σπριντ τον Μωυσίδη και κάνει το 1-2!

44′: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΠΑΡΤΗ! 1-3 για τους Λάκωνες! Ο Φράγκος μετά απο ασιστ του Αναστασάκου έκανε το 1-3!

45′: Κίτρινη κάρτα για τον Αναστασάκο

45′: Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων

45’+1′: Τέλος πρώτου ημιχρόνου!

2ο Ημίχρονο

45′: Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου…

46′: Αλλαγή για τη Σπάρτη!Ηλιόπουλος αντί Κοτσαρίδη και Οικονομόπουλος αντί Αναστασόπουλο! Αλλαγή και για τον Παναιγιάλειο! Γκούφας αντί Σκαρτσίλα!

48′: Ο Τσιλιγκίρης κάνει το πλασέ, η μπάλα περνά κόρνερ. Μετά απο εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Κρητικό και εκείνος αστοχεί!

52′: Ο Μωησίδης κόβει τον Μπουντόπουλο, χαμένη ευκαιρία για τη Σπάρτη!

57′: Κίτρινη κάρτα για τον Γκαλίτσιο

59′: Κίτρινη κάρτα για τον Ντέμο

60′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ!! Ο Ιβάνκο κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στα σώματα των αμυντικών της Σπάρτης και καταλήγει στα δίχτυα! 2-3!!

62′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Καζβιρόπουλος αντί Ντέμο

70′: Ο Τσιλιγκίρης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενούμενων, κάνει το σουτ αλλά αστοχεί

76′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειος! Ο Τσιλιγκίρης εκτελεί φάουλ, ο Κρητικός δεν πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει αουτ

81′: Ευκαιρία και πάλι για τον Παναιγιάλειο! Ο Τσιλιγκίρης εκτελεί φάουλ, ο Μελίσσας όμως αποκρούει εύκολα

83′: Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Μπανούση και αποβολή του! Με εννιά η Σπάρτη!

89′: Απευθείας κόκκινη κάρτα για τον Ιβάνκο! Με 9 και ο Παναιγιάλειος!

90’+ 1′: Γκολ για τη Σπαρτη! 2-4! Μετά απο λάθος του Μπούζα, ο Αναστασόπουλος κλέβει τη μπάλα, δίνει στον Φράγκο, ο οποίος σημείωσε το τέταρτο τέρμα για την ομάδα του!