Σάββατο 7/1/2017

Λαμία-Αγροτικός Αστέρας  2-1 (62΄,80΄Καραγιάννης/89΄Γκέσιος)

Κυριακή, 8/1/2016

Καλλονή – Κισσαμικός  1-1 (87΄Σαμπάνης/63΄Μάντζης)

Απόλλων Σμύρνης – Αχαρναϊκός 3-1 (17΄,81΄Πετρόπουλος,41΄Σιατραβάνης/45΄Ντάγκρας)

Πανελευσινιακός – Αιγινιακός  0-1 (81΄Γιατζιτζόγλου)

Πανθρακικός – Καλλιθέα  2-1 (12΄πεν., 84΄ Πλέγκας/10΄Ηλιάδης)

ΟΦΗ – Πανσερραϊκός 2-0 (5΄Βουό , 78′ Χαντί Α.)

Άρης – Παναιγιάλειος 2-1 (30΄Καράμπελας, 67΄Μιλούνοβιτς/42΄Στίκας)

Τρίκαλα – Αναγέννηση Καρδίτσας (αναβλήθηκε)

Τρίτη,10/1/2017

Α.Ο Χανιά- Σπάρτη

Κυριακή 8/1/2017

Καλησπέρα σας από το “Κλεάνθης Βικελίδης”…

Ο Παναιγιάλειος φιλοξενείται από τον Άρη για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League. Οι “μελανόλευκοι”, έπειτα από τη μεγάλη εντός έδρας νίκη τους επί της Λαμίας, θέλουν να… αποδράσουν από το γήπεδο Χαριλάου με θετικό αποτέλεσμα, το οποίο θα τους βοηθήσει ακόμα πιο πολύ βαθμολογικά αλλά και θα τους τονώσει το ηθικό εν όψει της δύσκολης συνέχειας.

Διαιτητής: Καραλιόλιος (Γρεβενών)

Βοηθοί: Στεφούλης, Φαλτάκας (Γρεβενών)

4ος: Ζούγρας (Κοζάνης)

Συνθέσεις των δυο ομάδων:

Άρης (Αναστόπουλος):Διούδης, Ιντζίδης, Μπράβο, Καράμπελας, Μπούρμπος, Ανάκογλου, Ρόβας, Μπαργκάν, Ντούνης, Τζεμπούρ, Καπνίδης

Παναιγιάλειος (Σπανός):Στρέζος, Ρότα, Τσιλιγκίρης, Μπούζας, Καζβιρόπουλος, Κατίδης, Στίκας, Μωϋσίδης, Ντέμο, Καζναφέρης, Κρητικός

1′: Έναρξη αγώνα…

3′: Από τα αριστερά ο Τζεμπούρ κάνει τη σέντρα, ο Στρέζος όμως μαζεύει εύκολα

7′: Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ντούνης έκανε το σουτ από τα δεξιά, ο Στρέζος διώχνει γρήγορα, ο Καπνίδης κάνει ξανά το σουτ, αλλά η μπάλα πήγε πάνω στους αμυντικούς, με τη φάση να τελειώνει εδώ

10′: Ο Καπνίδης δίνει τη μπάλα στον Τζεμπούρ, ο οποίος σουτάρει, με τον Στρέζο να μπλοκάρει και πάλι

15′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Κατίδης εκτελεί το φάουλ, με τη μπάλα να περνάει άουτ

19′: Περνά στη επίθεση ο Παναιγιάλειος! Ο Τσιλιγκίρης από τα αριστερά, έκανε τη σέντρα, ο Διούδης διώχνει γρήγορα. Ο Κατίδης πήρε τη μπάλα, αλλά δεν κατάφερε να γίνει απειλητικός για την ομάδα του Άρη

20′:  Και πάλι ο Τσιλιγκίρης κάνει ένα δυνατό σουτ, ο Διούδης απομακρύνει ξανά

30′: ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!Ο Ανάκογλου εκτέλεσε φάουλ με γέμισμα μέσα στη περιοχή, η μπάλα δεν απομακρύνθηκε και ο Καράμπελας έκανε το 1-0 για τον Άρη

34′: Σουτ του Μπαργκάν, εύκολα απομακρύνει ο Στρέζος

42′: Σέντρα του Ντούνη από τα δεξιά, η μπάλα περνά  πάνω από την εστία του Στρέζου

43′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ! Σε μία φάση καρμπόν με αυτή του Άρη, ο Παναιγιάλειος ισοφαρίζει σε 1-1! Ο Καζναφέρης εκτέλεσε φάουλ με γέμισμα προς τη περιοχή, η μπάλα έφτασε στον Στίκα, που με διαγώνιο σουτ έγραψε το 1-1!

45′: Τέλος πρώτου ημιχρόνου

46′: Σέντρα 2ου ημιχρόνου…

46′: Αλλαγή για τον Άρη. Μιλούνοβιτς αντί του Τζεμπούρ

48′: Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ανάκογλου έκανε τη σέντρα μέσα στη περιοχή, ο Ιντζίδης πήρε τη κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Στρέζος απομάκρυνε και στο τέλος, ο Μπαργκάν έκανε ένα σουτ που βρήκε πάνω στους μελανόλευκους αμυντικούς

56′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαργκάν για λογαριασμό της ομάδας του, με τον  Στρέζο να μπλοκάρει σταθερά

60′: Εκτέλεση κόρνερ από τον Ανάκογλου, η μπάλα έφτασε στον Μπράβο, ο οποίος με σουτ έστειλε τη μπάλα αουτ

63′: Κίτρινη κάρτα για τον Καζαναφέρη

65′: Σουτ του Μιλούνοβιτς, μπλόκαρε εύκολα ο Στρέζος

67΄: ΓΚΟΛ για τον ΆΡΗ!! Ο Καπνίδης μπήκε στην περιοχή, εκμεταλλευόμενος την απραξία των αμυντικών του Παναιγιαλείου, έκανε το γύρισμα και ο Μιλούνοβιτς έγραψε το 2-1

75′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Σκαρτσίλας αντί του Μπούζα

76′: Αλλαγή για τον Άρη. Νέτο αντί του Ντούνη

80′: Αλλαγή και πάλι για τον Άρη! Τζανακάκης αντί του Μπούρμου

82′: Κίτρινη κάρτα για τον Ρότα

86′:Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Ξόμπλιος αντί του Ντέμο

87′: Κίτρινη κάρτα για τον Ανάκογλου

89′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Κοντοές αντί του Καζβιρόπουλου