Αιγινιακός – Παναιγιάλειος

Η “Μαύρη Θύελλα” σε λίγη ώρα και πιο συγκεκριμένα στις 17:00, φιλοξενείται στο Αιγίνιο από τη τοπική ομάδα, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Το aigioallsports.gr, στην προσπάθεια των “μελανόλευκων” για την κατάκτηση ενός ακόμα εκτός έδρας θετικού αποτελέσματος, θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Κώστας Τσέτσιλας (Γρεβενών)

Βοηθοί: Στεφούλης (Γρεβενών), Μωυσιάδης (Γρεβενών)

4ος Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Αιγινιακός(Γιάννης Βλάχος): Τόλιος, Τοπαλίδης, Παζιτζόγλου, Πασαλίδης, Λιόλιος, Αντωνιάδης, Γκατσολάρι, Πατράλης, Τσολακίδης, Φασίδης, Ρανγκέλοφ

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός):  Γκαραβέλης, Στίκας, Ντέμο, Ρότα, Καζναφέρης, Μπούζας, Μωυσίδης, Γκούφας, Τσιλιγκίρης, Κρητικός, Μπρούς

1ο Ημίχρονο

1′: ‘Εναρξη αναμέτρησης…

7′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ!! Ο ΤΣΙΛΙΓΚΙΡΗΣ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΚΟΡ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΛΑΝΟΛΕΥΚΟΥΣ!! ‘Υστερα από ωραία πάσα του Κρητικού, ο Τσιλιγκίρης σούταρε σε ουσιαστικά, κενή εστία, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1!

16′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Γκούφας κάνει τη σέντρα με τον Τόλιο να επεμβαίνει και να σώζει την ομάδα του!

17′: Γκολ για τον Αιγιανικό! Ο Τσολακίδης φέρνει το ματς στα ίσα! Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Γκατσολάρι, ο   Ρανγκέλοφ σεντράρει, ο Γκαραβέλης διώχνει, στην επαναφορά όμως, ο Τσολακίδης έστειλε τα μπάλα στα δίχτυα για το 1-1!

23′: Κίτρινη κάρτα για τον Στίκα

30′: Το 1-1 παραμένει, με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να δημιουργήσουν ευκαιρίες για ένα δεύτερο τέρμα!

31′: Κίτρινη κάρτα για τον Ντέμο

32′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Μπρους σουτάρει λίγο έξω απο τη μικρή περιοχή, με τον Τόλιο να αποκρούει

35′: Κίτρινη κάρτα για τον Καζναφέρη

36′: Κίτρινη κάρτα για τον Γκατσολάρι

40′: Ωραία προσπάθεια του Γκούφα! Χωρίς να καταφέρει να μετουσιώσει τη τελική του προσπάθεια, σε γκολ

45′: Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

45’+2′: Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Αιγινιακός-Παναιγιάλειος 1-1!

2ο Ημίχρονο

45′: Έναρξη 2ου ημιχρόνου…

52′: Καλή ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Τσιλιγκίρης σουτάρει , με τον Τόλιο να μην ανησυχεί

62′: Ευκαιρία για τον Αιγινιακό! Μετά απο σέντρα του Ρανγκέλοφ, ο Λιόλιος έπιασε την κεφαλιά και οι αμυντικοί έδιωξαν πάνω στη γραμμή

67′: Ο Τσιλιγκίρης επιχειρεί δυνατό, απευθείας σουτ, με τη μπάλα να κοντράρει στο οριζόντιο δοκάρι του Τόλιου

68′: Κίτρινη κάρτα για τον Ρότα

70′: Αλλαγή για τον Αιγινιακό! Μήλιος αντί Φασίδη

86′: Δεύτερη αλλαγή για τον Αιγινιακό! Παπαδόπουλος αντί Ρανγκέλοφ

89′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Βουτσιώτης αντί Μπούζα

90′: Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90’+2′: Ωραίο σουτ του Γκούφα, με τον Τόλιο να κρατάει την ισοπαλία

90’+3′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Ρέλλας αντί Γκούφα

90’+3′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Καζβιρόπουλος αντί Τσιλιγκίρη

90’+4′: Τέλος αναμέτρησης! Αιγινιακός- Παναιγιάλειος 1-1!