Αναγέννηση Καρδίτσας-Παναιγιάλειος

Η “Μαύρη Θύελλα” σε λίγη ώρα και πιο συγκεκριμένα στις 17:00, φιλοξενείται στη Καρδίτσα από την τοπική Αναγέννηση , στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Το aigioallsports.gr, στην προσπάθεια των “μελανόλευκων” για την κατάκτηση ενός θετικού αποτελέσματος, θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Γιώργος Βρέσκας (Ημαθίας)

Βοηθοί: Κελεσίδης (Ημαθίας), Νατσιόπουλος (Μακεδονίας)

4ος Διαιτητής: Μαρόπουλος (Μακεδονίας)

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτης, Τσόπελας, Δημόπουλος, Σμίλτος, Μάιγκα, Ντεμπελέ, Χαλκιαδάκης, Τζιλούλης, Τζέκος, Μπιτέλης, Μπλέντι

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Στίκας, Ντέμο, Ρότα, Καζναφέρης, Μπούζας, Τρίγκας, Μωυσίδης, Γκούφας, Τσιλιγκίρης, Κρητικός

1ο Ημίχρονο

1΄: Έναρξη του παιχνιδιού…

5΄: “Πατάει” καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο μέχρι στιγμής ο Παναιγιάλειος

• Περίπου 600 φίλαθλοι παρακολουθούν το ματς…

15΄: Οι “μελανόλευκοι” έχουν τον έλεγχο του κέντρου, χωρίς ωστόσο να μπορούν να δημιουργήσουν κάποια φάση μπροστά από την εστία του Πρίφτη

19΄: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ για τον Παναιγιάλειο!!!!!Φοβερό σουτ του Τρίγκα, με τη μπάλα να πηγαίνει στο παραθυράκι του Πρίφτη για το 0-1!!!!

25΄: Οι “μελανόλευκοι” με την ψυχολογία στα ύψη, δεν έχουν αφήσει τους γηπεδούχους καθόλου να τους απειλήσουν

31΄Η Αναγέννηση προσπαθεί να αντιδράσει, αλλά εκτός από κάποια κερδισμένα κόρνερ , δεν έχει απειλήσει ιδιαίτερα

37΄Η “Μαύρη Θύελλα” συνεχίζει την πολύ καλή της εμφάνιση, έχοντας τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού

40΄: Πέντε λεπτά για το ημίχρονο, με τον Παναιγιάλειο να προηγείται με 0-1, από το 19ο λεπτό της αναμέτρησης

42΄: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο να πετύχει ακόμα ένα τέρμα σε αντεπίθεση, αλλά η πάσα του Μπούζα δεν ήταν καλή προς τον Κρητικό και χάθηκε η ευκαιρία

45΄: Κόρνερ για το Παναιγιάλειο, που όμως πέρασε ανεκμετάλλευτο

45+1΄Τέλος ημιχρόνου, με τον Παναιγιάλειο να είναι καλύτερος σε όλο το πρώτο 45λεπτο και δίκαια να προηγείται με 0-1. Υπενθυμίζουμε, σκόρερ για την Αιγιώτικη ομάδα ο Τρίγκας.

2ο Ημίχρονο

-Δύο αλλαγές για τον κ. Μάγγο… Ο Υφαντής στη θέση του Ντεμπελέ και ο Ντιατά στην θέση του Χαλκιαδάκης.

46΄Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου…

50΄Σουτ του Γκούφα , το οποίο απέκρουσε ο Πρίφτης. Στη συνέχεια της φάσης ο Κρητικός έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυνόμενου, με τη μπάλα να καταλήγει κόρνερ

55΄: Αλαγή για τους φιλοξενούμενους… Ο Μπρούς στην θέση του Βασίλη Μπούζα

56΄: Πρώτη μεγάλη φάση για την Αναγέννηση… Κεφαλιά του Ντιατά, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Γκαραβέλη.

61΄: κίτρινη κάρτα για την ΑΣΑ και πιο συγκεκριμένα για τον Μάϊγκα.

64΄Κίτρινη κάρτα και για τον Παναιγιάλειο, με τον Γκούφα να είναι αυτός που την αντικρίζει

66′ Ο Βουκουβάνοβιτς στην θέση του Μάιγκα

74΄: Προσπαθεί η Αναγέννηση να γίνει απειλητική, αλλά ο Παναιγιάλειος είναι καλά στημένος αμυντικά και δε έχει απειληθεί

76΄Καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με το σουτ του Τζέκου… το οποίο ευτυχώς-αποκρούεται από τον Γκαραβέλη

79΄Γκολ για την Αναγέννηση…Κόρνερ από τον Μπλέντι, προβολή του Τζέκου και 1-1.

82΄: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο, με τον Κρητικό να σουτάρει και τη μπάλα να κοντράρει πάνω σε σώματα παικτών της Αναγέννησης.

86΄Μεγάλη ευκαιρία για τους “μελανόλευκους”… Ο  Τσιλιγκίρης έκανε την ατομική ενέργεια, πάσαρε στον Γκούφα, ο οποίος σούταρε αλλά νικήθηκε από τον Πρίφτη που κράτησε το 1-1

89΄Μπαίνουμε στη τελική ευθεία…

90΄: Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων…

90+1΄: Αλλαγή για τους “μελανόλευκους”… Ο Ρέλλας στην θέση του Τσιλιγκίρη..

90+3΄: Τέλος παιχνιδιού… Ο Παναιγιάλειος φεύγει από την Καρδίτσα με τον βαθμό της ισοπαλίας!!!