Παναιγιάλειος – Καλλιθέα

Η “Μαύρη Θύελλα” σε λίγη ώρα και πιο συγκεκριμένα στις 15:00, φιλοξενεί τη Καλλιθέα του κ. Κουρμπανά , στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Το aigioallsports.gr, στην προσπάθεια των “μελανόλευκων” για την κατάκτηση ακόμα μίας εντός έδρας νίκης, θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Σπύρος Μχελής (Πειραιά)

Βοηθοί: Τριανταφύλλου (Αιτ/νίας), Πετρίδης(Χίου)

4ος Διαιτητής: Διώτης (Ευρυτανίας)

Ο συνθέσεις των ομάδων:

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός):Γκαραβέλης, Ρότα, Ντέμο, Παπαδόπουλος, Στίκας,Τρίγκας, Μπούζας, Τσιλιγκίρης, Καζναφέρης, Κρητικός, Σκαρτσίλας

Καλλιθέα(Νίκος Κουρμπανάς): Μιχελής, Λεβέντης, Σταμόπουλος, Τσώνης, Πάτας, Στεφάνοβιτς, Μπέλης, Γκίνη, Γουόρντεν, Τσίπρας, Σταματάκος

1ο Ημίχρονο

1′: Έναρξη αναμέτρησης..

4′: Πρώτη καλή στιγμή για τη “Μαύρη Θύελλα”! Ο Τσιλιγκίρης κάνει τη σέντρα, ο Σκαρτσίλας πιάνει τη κεφαλιά αλλά η μπάλα φεύγει αουτ

6′: Κίτρινη κάρτα για τον Γκίνη

8′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ!!! Ο Κρητικός κάνει το 1-0 για τους “Μελανόλευκους”! Ύστερα απο ωραία μπαλιά του Σκαρτσίλα..ο Κρητικός παίρνει τη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα του Μιχελή.. για το 1-0!

14′: Άλλη μια καλή στιγμή για τον Κρητικό! Ο Στέλιος Κρητικός επιχειρεί να σημειώσει και δεύτερο τέρμα αλλά ο Μιχελής δεν ανησυχεί!

19′: Ο Ντέμο δίνει ωραία πάσα στον Μπούζα, με τον τελευταίο να μη προλαβαίνει να κάνει το σουτ, καθώς οι αμυντικοί της Καλλιθέας έδιωξαν γρήγορα

22′: Δεύτερη καλή στιγμή για τον Μπούζα, ο οποίος κάνει το σουτ, ο Μιχελής αποκρούει βιαστικά, με τους αμυντικούς της Καλλιθέας να διώχνουν οριστικά

27′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ!!! Ο Μπούζας τελικά σημειώνει το 2-0!! Μετά απο πάσα του Τσιλιγκίρη, ο Μπούζας πλασάρει ωραία τον Μιχελή και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0!!

37′: Κίτρινη κάρτα για τον Μπέλη

44′: Κίτρινη κάρτα για τον Κρητικό

45′: Δυο τα λεπτά των καθυστερήσεων

45’+2′: Τέλος 1ου ημιχρόνου! Παναιγιάλειος- Καλλιθέα 2-0!!

2ο Ημίχρονο

45′: Έναρξη 2ου ημιχρόνου…

50′: Αλλαγή για την Καλλιθέα! Σμυρλής αντί Στεφάνοβιτς

55′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο, με τον Μπούζα να εισέρχεται στη μεγάλη περιοχή του Μιχελή. Η φάση όμως δεν συνεχίζεται, καθώς υποδεικνύεται σε θέση οφσαϊντ

56′: Δεύτερη αλλαγή για την Καλλιθέα! Μασέδο αντί Μπέλη

62′: Επόμενη καλή στιγμή και πάλι για τον Παναιγιάλειο! Ο Κρητικός κάνει το σουτ με τη μπάλα να περνά αουτ

66′: Κίτρινη κάρτα για τον Μπούζα

67′: Η Καλλιθέα περνά στην αντεπίθεση με τον Λεβέντη. Η φάση όμως σταματά καθώς υποδεικνύεται σε θέση οφσαϊντ

70′: Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Καλλιθέα! Κρεββατάς αντί Σταματάκου

73′: Αλλαγή και για τον Παναιγιάλειο! Βουτσιώτης αντί Μπούζα

74′: Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα! Μετά απο σέντρα του Σταματόπουλου και κεφαλιά του Κρεββατά, ο Τσίπρας κάνει το σουτ, χωρίς να καταφέρει να βρει στόχο

79′: Ο Μασέδο κάνει το σουτ με τον Γκαραβέλη να βγαίνει και να διώχνει σε κόρνερ

82′: Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Ο Ιβάνκο μπαίνει στη θέση του Τσιλιγκίρη

89′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Τσότρας αντί Κρητικού

90′: Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90’+2′: Ο Σκαρτσίλας κάνει το σουτ, με τη μπάλα να φεύγει αουτ

90’+4′: Τέλος αναμέτρησης! Παναιγιάλειος-Καλλιθέα 2-0!!