Καλησπέρα από το Δημοτικό Στάδιο Αιγίου!

Ο Παναιγιάλειος, που πρόερχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία στην Σπάρτη,  υποδέχεται σήμερα το μεσημέρι στις 15:00, στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου, την Αναγέννηση Καρδίτσας, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της football league.Οι “Μελανόλευκοι”  ευελπιστούν να δώσουν συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα και να κατακτήσουν ακόμα μία εντός έδρας νίκη.

Διαιτητής: Νίκος Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας)

Βοηθοί: Μπαλιάκα (Λέσβου), Κωνσταντίνου (Ηλείας)

4ος Διαιτητής: Κοσικίδης (Αθηνών)

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Παναιγιάλειος(Δημήτρης Σπανός): Στρέζος, Ρότα, Μωυσίδης, Στίκας, Ντέμο, Καζναφέρης, Μπούζας, Κατίδης, Σκαρτσίλας, Κρητικός, Τσιλιγγίρης

Αναγέννηση Καρδίτσας(Γιάννης Μάγγος): Κουτσόπουλος, Καραγγιάννης, Δημόπουλος, Μάιγκα, Κίσκαμπάνης, Σμίλτος, Ντάνκουα, Υφαντής, Τζέκος, Μπιτέλης, Μπλέντι

1′: Έναρξη της αναμέτρησης…

2′: Ο Ντέμο κάνει τη σέντρα, ο Κρητικός κάνει τη κεφαλιά αλλά η μπάλα καταλήγει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Κουτσόπουλου

8′: Κακό παιχνίδι και απο τις δύο ομάδες, χωρίς αξιόλογες φάσεις

12′: Κίτρινη κάρτα για τον Μάιγκα

18′: Σε θέση οφσάιντ ο Κρητικός, σταματά η φάση!

20′:  Ο Ντάνκουα κάνει ένα αδύναμο πλασέ με τον Στρέζο να δηλώνει “παρών”… και να μπλοκάρει εύκολα

25′: Και πάλι ο Κρητικός με κεφαλιά προσπάθησε να απειλήσει την άμυνα της Καρδίτσας… με τη μπάλα όμως να περνά αουτ

30′: Ο Κρητικός κάνει τη κεφαλιά, ύστερα απο πάσα του Μπούζα, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Κουτσόπουλου αλλά ο βοηθός τον υπέδειξε σε θέση οφσάιντ και το γκολ ακυρώθηκε

35′: Οι “μελανόλευκοι” συνεχίζουν να πιέζουν και να δημιουρούν φάσεις, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να σημειώσουν κάποιο τέρμα

37′: Κίτρινη κάρτα για τον Υφαντή

40′: Κίτρινη κάρτα για τον Τσιλιγγίρη

45′: ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΟΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ

45’+1′: Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Παναιγιάλειος- Αν. Καρδίτσας 0-0

46′: Έναρξη 2ου ημιχρόνου…

46′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Ξόμπλιος αντί Κατίδη

50′: Καμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής… στα πρώτα λεπτά της επανάληψης

55′: Κίτρινη κάρτα για τον Μπιτέλη

57′: Ο Κρητικός κάνει το σουτ, ο πορτιέρο της Αναγέννησης μπλοκάρει εύκολα

61′: Ο Μπούζας εκτελεί το φαουλ, με τον Κουτσόπουλο να μπλοκάρει

65′: Αλλαγή για την Καρδίτσα! Τσιλούλης αντί Μπλέντι

69′: Ευκαιρία για την Αναγέννηση! Ο Τζέκο κάνει το σουτ , με τη μπάλα να περνά αουτ

77′: Αλλαγή για την Αναγέννηση! Βουκομάνοβιτς αντί Υφαντή

78′: Σε θέση οφσάιντ ο Τσιλιγγίρης

80′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Καζβιρόπουλος αντί Κρητικού

81′: Κόκκινη κάρτα για τον Κισκαμπάνη και τον Μπιτέλη! Πέναλτι για τον Παναιγιάλειο!

83′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ!! Ο Τσιλιγγίρης αναλαμβάνει να εκτελέση το πέναλτι και σημειώνει το πρώτο τέρμα για τους “μελανόλευκους”

85′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο!Κοντοές αντί Τσιλιγγίρη

86′: Αλλαγή για την Αναγέννηση! Ξέρρας αντί Μάιγκα

89′: Ο Δημόπουλος εκτελεί το φαουλ με τον Στρέζο να επεμβένει σωτήρια και να σώζει τη ομάδα του

90′: ΤΕΣΣΕΡΑ ΤΑ ΛΕΠΤΑ ΤΩΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΩΝ

91′: Κίτρινη κάρτα για τον Στίκα

94′: Τέλος αγώνα! Παναιγιάλειος- Αν.Καρδίτσας 1-0