Καλησπέρα απο το Δημοτικό Στάδιο Αιγίου!

Ο Παναιγιάλειος υποδέχεται σήμερα το μεσημέρι στις 15:00, στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου, την Λαμία, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της football league.Οι “Μελανόλευκοι” με τον Δημήτρη Σπανό πλέον στον πάγκο τους, ευελπιστούν να είναι εκείνοι που θα πάρουν το θετικό αποτέλεσμα ενώ η Λαμία με τον 64χρονο Μπάμπη Τεννέ στον πάγκο της βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συγκεντρώσει 19 βαθμούς!

Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτωλοκαρνανίας), Χουλιάρας (Αιτωλοκαρνανίας)

4ος: Κακριδής (Κορινθίας)

Συνθέσεις των δυο ομάδων:

Παναιγιάλειος:Στρέζος, Ρότα, Βλάχος, Ντέμο, Τσιλιγκίρης, Καζναφέρης, Στίκας, Μπούζας, Κατίδης, Κρητικός, Σκαρτσίλας.

Λαμία:Τσέναμο, Σπυρόπουλος, Παπαργυρίου, Αναστασιάδης, Κοτσώνης, Όμο, Μπλάζιτς, Βασιλόγιαννης, Καραγιάννης, Βάντερσον, Φερφελής

1′: Έναρξη αγώνα…

6′: Ο Φερφελής προσπερνά τους Ντέμο και Ρότσα, κάνει το σουτ, αλλά ο Στρέζος μπλοκάρει τη μπάλα

8′: Ο Κατίδης κάνει ένα μακτινό σουτ , με την μπάλα να καταλήγει άουτ

18′: Οι “Μελανόλευκοι” έχουν μπεί πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο…

19′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Κοντές αντί Βλάχου

20′: Κιτρινη κάρτα για τον Όμο

26′: Ο Σκαρτσίλας επιχειρεί να κάνει σουτ, με τον Τσέναμο να τον προλαβαίνει και να διώχνει τη μπάλα σε κόρνερ

29′: Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Φερφελής βγαίνει τετ-α-τετ με τον Στρέζο! Κάνει το σουτ, με τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι

29′: Κίτρινη κάρτα για τον Κατίδη

30′: Ο Καραγιάννης επιχειρεί σουτ, με τον Στρέζο να επεμβαίνει σωτήρια και να σώζει την κατάσταση

32′: Κίτρινη κάρτα για τον Καζναφέρη

39′: Ο Βασιλόγιαννης κάνει το σουτ, η μπάλα περνά αουτ

45′: Οι φιλοξενούμενοι πέρασαν στην αντεπίθεση … χωρίς να μετουσιώσουν τις τελικές τουε φάσεις σε γκολ

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

45’+3′:Λήξη πρώτου ημιχρόνου

46′: Έναρξη 2ου ημιχρόνου

46′: Αλλαγή για τη Λαμία!Παπαργυρίου αντί Πεταυράκη

49′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο!Ο Κρητικός κάνει το σουτ,  ο Τσέναμο όμως μπλοκάρει

56′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ!Ο Μπούζας εκτελεί το φάουλ, ο Αναστασιάδης προσπαθεί να απομακρύνει, ο Τσιλιγγίρης όμως έχοντας τη μπάλα επιχείρει το σουτ και σημειωνεί το 1-0 με ένα πολύ ωραίο γκολ!!

64′: Ο Φερφελής κάνει το σουτ, το οποίο όμως δεν ανησυχεί τον Στρέζο

75′: Ο Παναιγιάλειος συνεχίζει να ελέγχει το παιχνίδι, (αν και οι γηπεδούχοι έχουν τη κατόχη της μπάλας), προσπαθώντας για την επίτευξη ενός 2ου τέρματος

74′: Αλλαγή για τη Λαμία!Αυγενικός αντί του Κοτσώνη

80′: Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Αναστασιάδης παίρνει την κεφαλιά, ύστερα απο εκτέλεση φαουλ, η μπάλα όμως βγαίνει άουτ

86′: Κίτρινη κάρτα για τον Τσούκαλο

90′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο!Η μπάλα καταλήγει σε κόρνερ ύστερα από ωραία προσπάθεια του Κρητικού

90’+4′: Τέλος αναμέτρησης με τον Παναιγιάλειο να αναδεικνύεται ο μεγάλος νικητής, ύστερα απο το καταπληκτικό γκολ του Τσιλιγγίρη στο 59′ του παιχνιδιού!