Καλησπέρα από το Δημοτικό Στάδιο Αιγίου!

Ο Παναιγιάλειος, που προέρχεται από την εντός έδρας νίκη επί της Αναγέννησης Καρδίτσας, αγωνίζεται δεύτερη διαδοχικό παιχνίδι στο Αίγιο, υποδεχόμενος σήμερα το μεσημέρι στις 15:00, στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου, τον Αιγινιακό, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της football league.Οι “Μελανόλευκοι”  ευελπιστούν να δώσουν συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα και να κατακτήσουν ακόμα μία εντός έδρας νίκη.

Διαιτητής: Γιώργος Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)

Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας)Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)

4ος Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (Αιτ/νίας)

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Παναιγιάλειος(Δημήτρης Σπανός): Στρέζος, Στίκας, Ντέμο, Ρότα, Καζναφέρης, Μπούζας, Μωϋσίδης, Γκούφας, Τσιλιγκίρης, Σκαρτσίλας Κρητικός

Αιγινιακός(Βλάχος): Τόλιος, Παπουτσογιαννόπουλος, Γιαζίτζογλου, Πασαλίδης, Λιόλιος, Πατράλης, Ζούρκος, Ζγκούρη, Γκατσολάρι, Σκραπάρας, Μπουρντουζάν

1′: Έναρξη αναμέτρησης..

10′: Πρώτο αναγνωριστικό δεκάλεπτο για τις δύο ομάδες… χωρίς ιδιαίτερες φάσεις

17′: Οι δυο ομάδες συνεχίζουν προσπαθόντας να βρουν τα πατήματά τους, χωρίς να καταφέρνουν να δημιουγήσουν τελικές φάσεις

22′: Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιγιάλειο! Ο Γκούφας κάνει το σουτ απο το ύψος της μεγάλης περιοχής ..η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι του Τόλιου! Στην επαναφορά, ο Κρητικός κάνει το σουτ αλλά ο πορτιέρο του Αιγινιακού διώχνει σε κόρνερ

32′: ΓΚΟΛ για τον ΑΙΓΙΝΙΑΚΟ! Ο Μπουρντουζάν βρέθηκε στη πλάτη της αμύνας του Παναιγιάλειου..διεδίκησε τη μπάλα ανάμεσα σε δυο “μελανόλευκους” αμυντικούς, πλάσαρε και σημείωσε το 0-1 για τον Αιγινιακό!

38′: Οι φίλαθλοι των “μελανόλευκων” διαμαρτύρονται για την ανατροπή του Κρητικού απο τον Πατράλη ζητώντας πέναλτι… με τον διαιτητή όμως να συνεχίζει τη φάση

45′: ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΟΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ

45′ +1′: Τέλος 1ου ημιχρόνου

46′: Έναρξη 2ου ημιχρόνου..

48′: Κίτρινη κάρτα για τον Σκραπάρα

49′: Καλή στιγμή για τον Παναιγιάλειο… με τον Κρητικό να κάνει κεφαλιά αλλά ο Τόλιος, σωστά τοποθετημένος, μπλοκάρει εύκολα

53′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ!! Ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΚΑΡΤΣΙΛΑΣ φέρνει το ματς στα ίσα κάνοντας το 1-1!! Ο Τσιλιγκίρης έβγαλε καταπληκτική πάσα για τον Σκαρτσίλα, ο οποίος έκανε το πλασέ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, του ανήμπορου να αντιδράσει, Τόλιου!

57′: Σουτ του Μπούζα, με τη μπάλα να βγαίνει αουτ

61′: Ο Καζναφέρης κάνει τη σέντρα και ο Σκαρτσίλας ξανά με μονοκόμματο πλασέ δοκιμάζει το πόδι του..με τη μπάλα να καταλήγει αουτ

68′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Ξόμπλιος αντί Γκούφα!

68′: Αλλαγή και για τον Αιγινιακό! Ρανγκέλοφ αντί Σκραπάρα

70′: Οι “μελανόλευκοι” μετά την ισοφάρισή τους είναι πιο πιεστικοί και διεδικούν ένα ακόμα τέρμα που θα τους δώσει και την πολυπόθητη νίκη

77′: Μία ακόμα καλή στιγμή για τον Παναιγιάλειο! Ο Καζναφέρης βρισκόμενος στην καρδιά της άμυνας του Αιγινιακού προσπάθησε να κάνει το σουτ, με τον Παπουτσογιαννόπουλο να κόβει τη φάση και να διώχνει αουτ

79′: Αλλαγή για τον Αιγινιακό! Τσολακίδης αντί Ζγκούρη

85′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Βουτσιώτης αντί Κρητικού

90′: Έχει σταματήσει ο αγώνας απο το 86′ του παιχνιδιού, καθώς ο Τόλιος βρίσκεται ξαπλωμένος στον αγωνιστικό χώρο! Κόκκινη κάρτα για τον τερματοφύλακα του Αιγινιακού για καθυστερήσεις

90’+3′: Αλλαγή για τον Αιγινιακό! Καραγκιόζης αντί Γκατσολάρι

90’+4′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Ντέμο αντί Καζβιρόπουλου

90’+6′: Τέλος αναμέτρησης! Παναιγιάλειος- Αιγινιακός 1-1!!