ΠαναιγιάλειοςΚαλλονή

Η “Μαύρη Θύελλα” σε λίγη ώρα και πιο συγκεκριμένα στις 13:30, υποδέχεται  στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας την Καλλονή, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Το aigioallsports.gr, στην προσπάθεια των “μελανόλευκων” για την κατάκτηση της νίκης, θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Μάριος Βισκαδούρος (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Παντελής Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής), Σπυρίδων Χουλιάρας (Αιτ/νίας)

4ος Διαιτητής: Φώτιος Ντάουλας (Αθηνών)

Ο συνθέσεις των ομάδων:

Παναιγιάλειος(Δημήτρης Σπανός):Γκαραβέλης, Στίκας, Παναγιώτου, Μπούζας, Ρότας, Μωυσίδης, Καζναφέρης, Τσιλιγκίρης, Σκαρτσίλας, Κρητικός, Ιβάνκο

Καλλονή(Δημήτρης Γαβαλάς): Μανιάτης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Σάββα, Αποστόλου, Ευαγγελιδάκης, Γιουκάρης, Λίταινας, Λαμπράκης, Σισέ, Σοφιανής

1′: Έναρξη αναμέτρησης…

3′: Ο Ρότα μαρκάρει τον Λαμπράκη, με τον τελευταίο να πέφτει και τους φιλάθλους της Καλλονής να φωνάζουν για πέναλτι

10′: Αναγνωριστικό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες… χωρίς ιδιαίτερες φάσεις

16′: Ο Σκαρτσίλας κάνει τη σέντρα, με τον Κρητικό να κάνει το γυριστό σουτ και τη μπάλα να περνά αουτ

21′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Σκαρτσίλας μετά από μπαλιά του Ιβάνκο, πέρασε τον Μανιάτη, όμως έχασε τον βηματισμό του και ο Ρεπέτσας έδιωξε εύκολα

23′: Και άλλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Τσιλιγκίρης και ο Κρητικός με διαδοχικά σουτ, προσπάθησαν να νικήσουν τον Μανιάτη, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρουν

26′: Κίτρινη κάρτα για τον Σοφιανή

32′: Ευκαιρία και πάλι για τον Παναιγιάλειο! Ο Στίκας έκανε το πλασέ, ύστερα απο εκτέλεση φαουλ του Μπούζα, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να γίνει απειλητικός για τον Μανιάτη

43′: Τελευταία λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, με τον Παναιγάλειο να έχει τη κατοχή της μπάλας και να δημιουργεί μεγάλες ευκαιρίες, χωρίς να έχει καταφέρει ακόμα, να τις μετουσιώσει σε γκολ

45′: Λήξη πρώτου ημιχρόνο, με τον διαιτητή να μην υποδεικνύει καθυστερήσεις

45′:Έναρξη 2ου ημιχρόνου

45′:Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Ντέμο αντί Παναγιώτου

46′: Κίτρινη κάρτα για τον Σισέ

50′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο με τον Σκαρτσίλα! Ο Ντέμο δίνει στον Σκαρτσίλα, ο οποίος έκανε το σουτ, χωρίς ωστόσο να βρει στόχο

52′: Ωραία ενέργεια απο τον Ιβάνκο, ο οποίος έκανε το σουτ, με τον Μανιάτη να αποκρούει

65′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ!! 1-0 με τον Κρητικό! Ο Κρητικός έκανε το συρτό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ύστερα από πάσα του Τσιλιγκίρη, με τον Μανιάτη να κάνει λάθος υπολογισμό και να νικιέται!

66′: Αλλαγή για τη Καλλονή! Σβόγιτς αντί Σισέ

72′: Κίτρινη κάρτα για τον Μπούζα

81′: Κίτρινη κάρτα για τον Κρητικό και τον Αποστόλου

82′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Παπαδόπουλος αντί Τσιλιγκίρη

84′: Ευκαιρία για τη Καλλονή! Ο Ρεπετσάς κάνει το σουτ με τον Γκαραβέλη να διώχνει εύκολα

85′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ!! Ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΚΑΡΤΣΙΛΑΣ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ 2-0! Ο Τσιλιγκίρης δίνει πάσα στον Σκαρτσίλα, που βρισκόταν στην καρδιά της άμυνας της Καλλονής, με τον τελευταίο να κάνει το πλασέ και να σημειώνει το 2-0 για τη Μαύρη Θύελλα!

88′: Κίτρινη κάρτα για τον Σκαρτσίλα

89′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Καζβιρόπουλος αντί Κρητικού

89′: Κίτρινη κάρτα για τον Σβόγιτς

90′: Λήξη παιχνιδιού! Παναιγιάλειος-Καλλονή 2-0!