Παναιγιάλειος – Απόλλων Σμύρνης

Η “Μαύρη Θύελλα” σε λίγη ώρα και πιο συγκεκριμένα στις 15:00, φιλοξενεί τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας και αήττητο Απόλλων Σμύρνης του κ. Άκη Μάντζιου , στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Το aigioallsports.gr, στην προσπάθεια των “μελανόλευκων” για την κατάκτηση ακόμα μίας εντός έδρας νίκης, θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Σκορδίλης (Κέρκυρας), Χαραλαμπόπουλος (Αρκαδίας)

4ος Διαιτητής: Γκοβέσης (Αρκαδίας)

Ο συνθέσεις των ομάδων:

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός):Γκαραβέλης, Στίκας, Ρότας, Ρέλλας, Καζναφέρης, Μπούζας, Τρίγκας, Τσιλιγκίρης, Σκαρτσίλας, Κρητικός, Παπαδόπουλος.

Απόλλων Σμύρνης (Άκης Μάντζιος):Χιώτης, Πάνος, Κύργιας, Δεληζήσης, Ντάσιος, Διαμαντόπουλος, Σιατραβάνης, Κονέ, Πετρόπουλος, Μπαρμπόσα.

1ο Ημίχρονο

1′: Έναρξη αναμέτρησης…

2΄: Πρώτη καλή στιγμή για τον Απόλλων Σμύρνης! Ο Πετρόπουλος από τα αριστερά προσπάθησε να κάνει το σουτ, ο Ρότα όμως έδιωξε σε κόρνερ

6′: Ο Τσιλιγκίρης σουτάρει έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ

8′: Ο Σιατραβάνης σουτάρει από τα αριστερά με τη μπάλα να περνά αουτ

13′: Κίτρινη κάρτα για Παπαδόπουλο και Διαμαντόπουλο

15′: Ο Μπούζας κάνε το σουτ απο αριστερά..αλλά ο Χιώτης σωστά τοποθετημένος διώχνει σε κόρνερ

21′: Ο Σιατραβάνης από τα μέσα του γηπέδου επιχειρεί ένα δυνατό σουτ..η μπάλα όμως περνά αουτ

24΄: Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους με τον Ντάσιο να πασάρει στον Διαμαντόπουλο. Ο τελευταίος δεν προλαβαίνει και ο Γκαραβέλης μπλοκάρει εύκολα

26′: Κίτρινη κάρτα για τον Σιατραβάνη

35′: Ένα ισορροπημένο ματς, με τις δυο ομάδες να δουλεύουν σε υψηλούς ρυθμούς, στη προσπάθειά τους να σημειώσουν κάποιο τέρμα

37′: Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ρομάνο στη θέση του Σιατραβάνη

40′: Ο Μπούζας εκτελεί φάουλ ..η μπάλα περνά πανω από όλους και καταλήγει στην αγκαλιά του Χιώτη

41′: Ο Σκαρτσίλας κάνει τη σέντρα, ο Κρητικός επιχειρεί να κάνει τη κεφαλιά, δεν προλαβαίνει όμως και η μπάλα περνά αουτ

44′: Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

45′: Κίτρινη κάρτα για Δεληζήση και Καζναφέρη

45’+1′: Τέλος πρώτου ημιχρόνου! ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 0-0

2ο Ημίχρονο

45′: Έναρξη 2ου ημιχρόνου

46′: Ο Μπαρμπόσα κάνει τη κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κονέ, με τη μπάλα να περνά αουτ

49′: Ο Τσιλιγκίρης βγαίνει σε θέση τετ α τετ με τον Χιώτη, ο Βαλεριάνος όμως τον κόβει καθαρά και η μπάλα περνά κόρνερ. Το κόρνερ εκτελεί ο Μπούζας, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο

56′: Κίτρινη κάρτα για τον Ρέλλα

60′: Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Παναγιώτου αντί Ρέλλα.

62′: Δοκάρι για τον Απόλλων Σμύρνης. Εκτελεί ο Κονέ, η μπάλα κοντρλαρει στην αριστερή δοκό και περνά αουτ

64′: Ο Δεληζήσης κάνει το σουτ μέσα από τη περιοχή με τη μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Γκαραβέλη

66′: Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Ιβάνκο αντί Σκαρτσίλα

68′: Ο Ντάσιος από τα αριστερά κάνει το σουτ, μπλοκάρει εύκολα ο Γκαραβέλης

71′: Κίτρινη κάρτα για τον Τσιλιγκίρη

72′: Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ομπόντο αντί Διαμαντόπουλου

73′: Κίτρινη κάρτα για τον Καζναφέρη, δεύτερη κίτρινη. Αποβολή και ο Παναιγιάλειος μένει με δέκα παίκτες

75′:Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους.Ο Κονέ εκτελεί φάουλ από τα αριστερά, ο Πετρόπουλος κάνει τη κεφαλιά, μπλοκάρει ο Γκαραβέλης

77′: Αλλαγή για τον Απόλλων Σμύρνης. Περογαμβράκης στη θέση του Μπαρμπόσα

80′: Τρίτη αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Μπρους αντί Κρητικού

82′:Ο Παπαδόπουλος διώχνει με το χέρι… Πέναλτι για τον Απόλλωνα Σμύρνης.Ο Κονέ εκτελεί, ο Γκαραβέλης μπλοκάρει!

87′: Ύστερα από γέμισμα του Μπούζα, ο Ιβανκο δεν προλαβαίνει να κάνει τη κεφαλιά, με τη μπάλα να περνά αουτ

90′: Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

90’+1: Κίτρινη στον Μπούζα

90’+2: Κίτρινη στον Ρότα.

90’+3: Κίτρινη στον Γκαραβέλη