Παναιγιάλειος – Πανελευσινιακός

Η “Μαύρη Θύελλα” σε λίγη ώρα και πιο συγκεκριμένα στις 17:00, φιλοξενεί στο τελευταίο για φέτος εντός έδρας αγώνα τον ήδη υποβιβασμένο Πανελευσινιακό, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Το aigioallsports.gr, στην προσπάθεια των “μελανόλευκων” για την κατάκτηση  ακόμα μίας νίκης, θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Κώστας Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας),Κωνσταντίνου (Πρέβεζας)

4ος Διαιτητής: Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας)

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός):  Αθανασίου, Στίκας, Ρότα, Ρέλλας, Μωυσίδης, Καζναφέρης, Μπρους, Γκούφας, Τσιλιγκίρης, Σκαρτσίλας, Κρητικός

Πανελευσινιακός (Χρήστος Δημόπουλος): Γκόμες, Γκραικός, Αρναούτογλου, Κολόκας, Τσούπρος, Κοτσόκολος, Κορομηλάς, Πάσχος, Μουστάκης, Στόγιος, Σταματάκης

1ο Ημίχρονο

1′: Έναρξη αναμέτρησης…

4′: Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Μπρους κάνει το σουτ με τη μπάλα να κοντράρει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Γκόμες και να περνά αουτ

6′: Δεύτερη καλή ευκαιρία για τον Παναιιάλειο και πάλι με τον Μπρους να σουτάρει και τη μπάλα να περνά λίγο αουτ απο το αριστερό δοκάρι του πορτιέρο του Πανελευσινιακού

11′: Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Τσιλιγκίρης δοκιμάζει το πόδι του, από το ύψος της μικρής περιοχής, με τη μπάλα να περνά λίγο αουτ από το αριστερό, κάθετο δοκάρι του Γκόμες

14′: Ο Γκούφας κάνει το σουτ, με τον Γκόμες να μπλοκάρει εύκολα

25′: Κίτρινη κάρτα για τον Σταματάκη

32′: Μετά το καταπληκτικό ξεκίνημα του παιχνιδιού, ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει…

33′: Κίτρινη κάρτα για τον Μπρους

34′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Κρητικός σουτάρει, ο Γκόμες μπλοκάρει, στη συνέχεια της φάσης, με την επιστροφή της μπάλας, ο Σκαρτσίλας σουτάρει, με τον Γκόμες να δηλώνει και πάλι “παρών”

37′: Τεράστια ευκαιρία για τους “μελανόλευκους”!! Ο Κρητικός βρίσκεται τετ-α-τετ με τον Γκόμες, κάνει το πλασέ, με τη μπάλα να περνά ξυστά απο το δεξί, κάθετο δοκάρι του πορτιέρο των “σταχυοφόρων”

38′: Κίτρινη κάρτα για τον Ρότα

42′: Κίτρινη κάρτα για τον Μουστάκη

45′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ!! Ο Κρητικός κάνει το 1-0!! Ο Σκαρτσίλας δίνει στον Τσιλιγκίρη, ο οποίος κάνει τη σέντρα για τον Κρητικό! Ο Κρητικός κάνει τη κεφαλιά και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Γκόμες

45’+1′: Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Παναιγιάλειος- Πανελευσινιακός 1-0!!

2ο Ημίχρονο

45′: Αλλαγή για τον Πανελευσινιακό! Παλαιολόγος αντί Κοτσόκολου και Ζέλιος αντί Κορομηλά

50′: Κίτρινη κάρτα για τον Αρναούτολου

51′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Κρητικός κάνει το σουτ απο το ύψος της μικρής περιοχής, με τον Γκόμες να λέει οχι

52′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ!! Ο ΚΡΗΤΙΚΟΣ κάνει το 2-0!! Ο Γκούφας κάνει το πλασέ, με τον Κρητικό σωστά τοποθετημένο, να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0!!

54′: Αλλαγή για τον Πανελευσινιακό! Παλιάτσιος αντί Αρναούτογλου

55′: ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΛΑΝΟΛΕΥΚΟΥΣ!! Ο ΣΚΑΡΤΣΙΛΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 3-0! O Γκούφας απο τα δεξιά βρίσκει τον Σκαρτσίλα, ο οποίος κάνει το πλασέ, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα

60′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Μπούζας αντί Μωυσίδη

63′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Τσουρής αντί Μπρους

69′: Εξαιρετικό σουτ του Μπούζα με τη μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Γκόμες

73′: Καζβιρόπουλος αντί Σκαρτσίλα

80′: Τυπική διαδικασία πλέον τα εναπομείναντα λεπτά

82′: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΥΣ!! Ο Γκούφας σουτάρει και κάνει το 4-0!

90′: Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90’+4′: Τέλος αναμέτρησης! Παναιγιάλειος -Πανελευσινιακός 4-0!!