Πανελευσινιακός – Παναιγιάλειος

Η “Μαύρη Θύελλα” σε λίγη ώρα και πιο συγκεκριμένα στις 15:00, φιλοξενείται από τον Πανελευσινιακό , στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Το aigioallsports.gr, στην προσπάθεια των “μελανόλευκων” για την κατάκτηση ακόμα μία νίκης, θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Μανώλης Μίαρης (Δωδ/νήσου)

Βοηθοί: Καρμίρης(Λέσβου), Ντάλλας (Αθηνών)

4ος Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών)

Ο συνθέσεις των ομάδων:

Πανελευσινιακός (Γώργος Βαζάκας): Μακρυωνίτης, Κωνσταντινίδης, Κολόκας, Καμπούρης, Γραικός, Κρισμάρεβιτς, Σταματάκης(64΄Δημόπουλος), Αραούτογλου, Πρίντεμπς(85΄Εμέκα), Αγγελούδης, Νίασον.

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Στίκας, Ντέμο, Μπούζας, Ρότας, Μωυσίδης, Καζναφέρης, Τσιλιγκίρης, Σκαρτσίλας, Κρητικός(77΄Ξόμπλιος), Ιβάνκο(67΄Γκούφας).

1ο Ημίχρονο

1΄Έναρξη του παιχνιδιού…

5΄Αναγνωριστικό το ματς στα πρώτα του λεπτά

12΄Το 0-0 παραμένει στο παιχνίδι… Χωρίς μεγάλες φάσεις μέχρι στιγμής.

20΄Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο ματς… Πιο πολύ παιχνίδι κέντρου, με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή της μπάλας πιο πολύ ώρα απ’ ότι οι φιλοξενούμενοι.

24΄Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι για τους γηπεδούχους… την είδε ο Κρισμάρεβιτς.

32΄Προσπαθούν οι “μελανόλευκοι” να γίνουν απειλητικοί, αλλά μέχρι στιγμής δεν το έχουν καταφέρει.

41΄Τέσσερα λεπτά για το τέλος του ημιχρόνου, με το 0-0 να παραμένει ανάμεσα στην Ελευσίνα και τον Παναιγιάλειο.

42΄Ο Κρητικός, έπειτα από ωραίο συνδυασμό του Ντέμο με τον Τσιλγκίρη, γίνεται αποδέκτης της μπάλας, σουτάρει, με τον πορτιέρο τω γηπεδούχων όμως να μην ανησυχεί και να μπλοκάρει τη μπάλα.

45΄Φάουλ για τους “σταχυοφόρους” σε επικίνδυνη θέση, που ευτυχώς περνά ανεκμετάλλευτο.

45+2΄Τέλος πρώτου ημιχρόνου… σε ένα κακό παιχνίδι μέχρι στιγμής χωρίς τις μεγάλες φάσεις.

2ο Ημίχρονο

46΄Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου…

47΄Κίτρινη κάρτα στον Βαίλη Μπούζα Μπούζα .

48΄Δυνατά μπήκε στην επανάληψη ο Πανελευσινιακός, που πιέζει τους “μελανόλευκους”.

53΄Κίτρινη κάρτα στον Ρότα.

54΄Ο Ρότα έκανε τη πάσα στον Κρητικό, με τον τελευταίο να μην κάνει καλό κοντρόλ, δίνοντας την ευκαιρία στους αμυντικούς της Ελευσίνας να διώξουν τη μπάλα μακριά από την περιοχή τους.

55΄Κίτρινη κάρτα στον Νίασον.

60΄Το 0-0 παραμένει,με το παιχνίδι πάντως να έχει πάρει εδώ και λίγα λεπτά έναν καλό ρυθμό.

63΄Σουτ του Ιβάνκο , που δεν ανησύχησε τον πορτιέρο των γηπεδούχων

64΄Πρώτη αλλαγή για τον Πανελευσινιακό… Ο Δημόπουλος στην θέση του Σταματάκη.

66΄Ο Τσιλιγκίρης, έπειτα από ωραία ατομική ενέργεια, έκανε το σουτ, το οποίο μπλόκαρε ο Μακρυωνίτης.

67΄Πρώτη αλλαγή και για τον Παναιγιάλειο… Ο Γκούφας στην θέση του Βιτάλι Ιβάνκο.

73΄Κίτρινη κάρτα στον Κρητικό για διαμαρτυρία.

75΄Διαμαρτυρίες των παικτών του Παναιγιάλειου και του πάγκου για πέναλτι που δεν δόθηκε σε χέρι αμυνόμενου των γηπεδούχων.

76΄Ο διαιτητής απέβαλε από τον πάγκο των φιλοξενούμενων, τον βοηθό του Δημήτρη Σπανού.

77΄Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο… Στην θέση του Κρητικού, ο Ξόμπλιος.

78΄Ο Σκαρτσίλας το σουτ, το οποίο απέκρουσε ο Μακρυωνίτης.

84΄Έξι λεπτά ακόμα για την ολοκλήρωση του παιχνιδιού… Το 0-0 παραμένει.

85΄Ο Εμέκα στην θέση του Πρίντεμπς.

89΄Ο Τσούπρος στη θέση του Νίασον

90΄Ο Τάκης Παπαδόπουλος στην θέση του Τσιλιγκίρη

-Τρία λεπτά καθυστερήσεων…

90+3 Τέλος στο παιχνίδι… Πανελευσινιακός-Παναιγιάλειος 0-0, σε ένα κακό ποιοτικά ματς.