Κύπελλο Ελλάδος: 1η Φάση 2η αγωνιστική Ώρα:15:00

Βοηθοί: Μπούξμπάουμ (Αν. Αττικής), Δουλγεράκης (Αν.Αττικής)

Α.Ε. Σπάρτη: Κρακαβαρίτης, Σιώπης, Γιαννίτσης, Καρτσαμπάς, Παναγιώτου, Αναστασόπουλος, Κατσίκης, Ηλιόπουλος, Αρσενίεβιτς Ν., Αναστασάκος, Μπουντόπουλος.

Παναιγιάλειος: Στρέζος, Πολυχρονιάδης, Κοντοές, Βλάχος, Ρότα, Μπούζας, Μωυσίδης, Σκαρτσίλας, Μπουρλάκης, Κατίδης, Ξόμπλιος.

Α΄Ημίχρονο

1΄λεπτό της αναμέτρησης , έναρξη του παιχνιδιού

5΄λεπτό στο ματς΄, σέντρα του Μωυσίδη, λάθος απομάκρυνση του Γιαννίτση και παρά λίγο αυτογκόλ, με τον Κραβαρίτη να διώχνει δύσκολα σε κόρνεν

7΄λεπτό, φάουλ πάνω στον Μωυσίδη. Εκτελεί ο Κατίδης έξυπνα, χωρίς όμως να ανησυχήσει τον πορτιέρο των γηπεδούχων

9΄, κίτρινη κάρτα στον Μπούζα, πρώτη στον αγώνα

12΄: Σέντρα σουτ του Κατίδη, κανένα πρόβλημα για τον Κραβαρίτη

20΄λεπτό στην αναμέτρηση, με τον Παναιγιάλειο να είναι αυτός που έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού και να έχει γίνει απειλητικός για την στία του Κραβαρίτη

31΄: κίτρινη κάρτα  για τον Σιώπη

32΄: Πρώτη αλλαγή για τον Παναιγιάλειο, ο Στίκας στην θέση του Μπούζα

34΄του παιχνιδιού: ΓΚΟΛΛΛΛΛ για την Σπάρτη, ο Ηλιόπουλος βγαίνει τετ-α-τετ με τον Στρέζο, έπειτα από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, πλασάροντας σωστά τον Στρέζο για το 1-0.

42΄της αναμέτρησης, το 1-0 παραμένει για την ομάδα της Σπάρτης.

44΄: Καλό σουτ του Αναστασάκου, το οποίο πέρασε άουτ

Τρία  τα λεπτά των καθυστερήσεων…

45+1 γκολ για τους γηπεδούχους με τον Αρσενίεβιτς, το οποίο ακυρώνεται σωστά για επιθετικό φάουλ…

45+3:Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

Β΄Ημίχρονο

46΄…αλλαγή για την Σπάρτη, ο Αρσενίεβιτς Φ. στη θέση του Αναστασάκου

έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

50΄: Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στην επανάληψη…

54΄: Ο Οικονομόπουλος στη θέση του  στην θέση του Καρτσάμπα

56΄Ο Κρητικός στην θέση του Λεωνίδα Σκαρτσίλα

58΄Κίτρινη κάρτα για τον Αναστασόπουλο

60΄Εκτέλεση φάουλ του Μπουρλάκη από τα δεξιά, αδύναμη κεφαλιά του Κοντοέ, την οποία μπλοκάρει εύκολα ο πορτιέρο των γηπεδούχων

65΄: Κίτρινη κάρτα για τον Οικονομόπουλο

66΄ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ για τον Παναιγιάλειο… Ο Μπουρλάκης εκτελεί το φάουλ από τα αριστερά, με τον Βλάχο να πιάνει την κεφαλιά και να νικάει τον Κραβαρίτη για το 1-1!!

68΄ : Πέναλτι για την Σπάρτη, σε χέρι του Κοντοέ… Κίτρινη στον σέντερ μπακ των “μελανολεύκων”

69΄: Την εκτέλεση την ανέλαβε ο Αρσενίεβιτς Ν. , με τον Στρέζο να του λέει… όχι, αποκρούοντας εντυπωσιακά…

73΄: Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Βόκολο… Ο Σανδραβέλης στη θέση του Πολυχρονιάδη

76΄Μεγάλη ευκαιρία με τον Κατσίκη , που πιάνει το σουτ με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Στρέζου

85΄: Το 1-1 παραμένει ανάμεσα στην Σπάρτη και τον Παναιγιάλειο

89΄: Μεγάλη φάση για την Σπάρτη, με τον Αρσενίεβιτς να σουτάρει, την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Στρέζου.

90΄: πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

90+5΄: Τέλος της αναμέτρησης, με το παιχνίδι να λήγει ισόπαλο με 1-1.