Γκολ
3
1
Σύνοψη αγώνα

Με πολύ καλό και ουσιαστικό ποδόσφαιρο, η Α.Ε.Καλαβρύτων, επικράτησε σήμερα το απόγευμα του Ηρακλή Πάτρας με 3-1.

Όλα έγιναν μέσα σε 20΄λεπτά

Τα Καλάβρυτα άνοιξαν το σκορ με εξαιρετική κίνηση του Ασπρούκου, άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4΄λεπτό. Στο 12΄οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ζαρναβέλλη, με τα Καλάβρυτα, να απαντούν στο 14΄με ένα ασύλληπτο σουτ του Βρεττού στο δεξί παραθυράκι του εμβρόντητου τερματοφύλακα του Ηρακλή. Ένα λεπτό αργότερα  (15')  από λάθος της άμυνας των φιλοξενουμένων ο Ασπρούκος τριπλασίασε εύκολα τα τέρματα για τα Καλάβρυτα.
Τόσο στο υπόλοιπο του ημιχρόνου όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, τα Καλάβρυτα θα μπορούσαν να διευρύνουν το σκορ με πολύ καλές ενέργειες παίζοντας κυρίως από τα άκρα.
Ο Ηρακλής ανέβασε στροφές κυρίως στο τελευταίο 15λεπτο του αγώνα χωρίς όμως αποτέλεσμα.