41'
45'
90'
Match Summary

Ο Διαγόρας ως όφειλε επικράτησε με 3-1 του "καταδικασμένου" Αστέρα Αμαλιάδας σημειώνοντας την 3η σερί του νίκη που τον διατηρεί στο 6ο σκαλί της βαθμολογίας στο +7 από την επικίνδυνη γραμμή.

Ο Τσιριγώτης  στο 21ο λεπτό με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους Βραχνιώτες. Ο ίδιος παίκτης στο 33΄ διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα στην αναμέτρηση με ωραίο πλασέ στην αντεπίθεση.

Η ομάδα της Ηλείας κατάφερε να μειώσει στο 41΄ με τον νεαρό Ζαφειρόπουλο, που «έπιασε στον ύπνο» την άμυνα των γηπεδούχων. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε το 72ο λεπτό ο Ζησιμόπουλος με κεφαλιά.

Οι Βραχνιώτες είχαν πολλές χαμένες ευκαιρίες κυρίως με τους Τσιριγώτη, Γεωργαντόπουλο και Καταβάτη, ενώ ήταν ιδιαίτερα άτυχοι καθώς είχαν και 4 δοκάρια.

Στο πρώτο μέρος με τον Τσιριγώτη και στο β΄ ημίχρονο με τους Σχοινά, Γκέγκα και Γεωργαντόπουλο σε σουτ.