51'
45'
90'
Match Summary

Ο Παναιγιάλειος δεν τα κατάφερε απέναντι στον Διαγόρα Βραχνεΐκων και γνώρισε την ήττα (3-1), στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας. Μιλάμε για μία ήττα, η οποία ίσως να στοιχίσει πάρα πολύ στους "μελανόλευκους" στην προσπάθεια που κάνουνε για παραμονή στην κατηγορία.

Στα αγωνιστικά, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πετύχουν γκολ από τα... αποδυτήρια και πιο συγκεκριμένα στο 6΄του παιχνιδιού, με σκόρερ τον Γεωργαντόπουλο, ενώ σαν να μην έφτανε αυτό για τους φιλοξενούμενους, η πατρινή ομάδα κατάφερε να κάνει δύο τα τέρματα της με τον Λίπι, στο 35΄του ματς.

Στην επανάληψη, ο Παναιγιάλειος προσπάθησε να αντιδράσει και το κατάφερε εν μέρει στο 51΄, όταν με... δράστη τον Κούντικ. Ωστόσο, πριν καν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί για τη μείωση του σκορ, οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 3-1 με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Γεωργαντόπουλου, βάζοντας τέλος στην... σεμνή τελετή.

Με αυτή τη νίκη ο Διαγόρας "σφράγισε" την παραμονή του στην κατηγορία, αφήνοντας τον Παναιγιάλειο... βυθισμένο στον βαθμολογικό πίνακα να ψάχνει ένα "μίνι" θαύμα για την παραμονή του στην Γ΄Εθνική.