Full Time
45'
90'
Match Summary

* Διαγόρας Ρόδου - Πανηλειακός 1-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα, παρά την καλή εμφάνιση του Πανηλειακού.

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο το ματς στα πρώτα λεπτά, πέραν από ένα κόρνερ που κέρδισε στο 3' ο Πανηλειακός και πέρασε ανεκμετάλευτο ενώ στο 10' ένα σουτ του Καρπαθάκη πέρασε αρκετά μέτρα έξω από την εστία του Λαμπρόπουλου. Στο 14' ένα σουτ του Χατζησάββα από το ύψος της περιοχής, αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον ερυθρόλευκο γκολκήπερ.

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο μέχρι το 30' με τον Διαγόρα να έχει μια εδαφική υπεροχή αλλά χωρίς "καθαρές" ευκαιρίες και με τον Πανηλειακό να στέκεται καλά κυρίως στη γενικότερη αμυντική λειτουργία του. Στο 31' σε ωραίο γυριστό ψαλιδάκι του Ντουαλά μετά από σέντρα του Γεωργίου, η μπάλα πέρασε άουτ δίπλά από το κάθετο δοκάρι των φιλοξενούμενων. Στο 38' πρώτη καλή στιγμή για τον Πανηλειακό στο ματς, όταν μετά από μακρινή κάθετη μπαλιά του Μανωλιά, ο Κωνσταντακόπουλος έκανε το σούτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Επίσης χωρίς κάτι ιδιαίτερο κύλησαν και τα υπόλοιπα λεπτά ως τη λήξη του πρώτου μέρους, έτσι ώστε αυτό ολοκληρώθηκε με 0-0 αποτέλεσμα.

Και πάλι χωρίς σημαντική φάση και τα πρώτα λεπτά της επανάληψης, με δυο προσπάθειες του Πανηλειακού για επίθεση, στο 48' και το 52' να υποδεικνύονται οφσάιντ. Στο 56' ήρθε όμως το 1-0 για τους γηπεδούχους με σκόρερ τον Χατζησάββα που σούταρε εύστοχα αφού πρώτα εκλεψε τη μπάλα μετά από λάθος αντίδραση στην άμυνα του Πανηλειακού.

Στο 70' δοκάρι για τον Διαγόρα σε σουτ του νεοεισελθώντα Γλυνού, στην πρώτη επαφή του με τη μπάλα, μετά από πάσα του Χατζησάββα. Ενώ στο 74' σπουδαία ευκαιρία για τον Πανηλειακό όταν μετά από πάσα του Μπαρμπαρούση, ο Π. Τσίγκρηλας έφυγε στην πλάτη της άμυνας αλλά όντας υπο πίεση αυνόμενου, πλάσαρε πάνω στον Τσάμη. Στο 90' σουτ του Ντουαλά πέρασε άουτ, στην τελευταία σχετικά καλή φάση. Έμεινε ως τελικό αποτέλεσμα το 1-0 σε ένα ματς που κρίθηκε τελικά απόλυτα στις λεπτομέρειες και που ο Πανηλειακός θα μπορούσε να πάρει τουλάχιστον τον ένα βαθμό.