87'
45'
90'
Match Summary

Την πρώτη του νίκη εκτός έδρας πήρε ο Παναιγιάλειος επικρατώντας με πολύ δυσκολία της Νίκης Προαστείου. Οι μελανόλευκοι παρουσίασαν δύο διαφορετικά πρόσωπα στην αναμέτρηση, ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο που είχε σαν αποτέλεσμα να πετύχει 2 τέρματα το πρώτο με τον Βαγγέλη Γκάτση στο 14' λεπτό και τον Ανδρέα Κουραχάνη στο 27' λεπτό του παιχνιδιού. Νωρίτερα στο 16' ο Διαμαντόπουλος είχε ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους σε 1-1.

Στην επανάληψη όμως ο Παναιγιάλειος φάνηκε να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο με τους γηπεδούχους να το εκμεταλλεύονται να πιέσουν αρκετές φορές την εστία του Αθανασόπουλου, που σε τρεις περιπτώσεις έδειξε την μεγάλη του κλάση και απέτρεψε την ισοφάριση,  δίνοντας έτσι την ευκαιρία και κόντρα τελικά στην ροή του παιχνιδιού σε όλο το β΄ημίχρονο τρία λεπτά πριν τη λήξη (87')  με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή ο Ανδρέας Κουραχάνης να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα  κάνοντας το τελικό 3-1 για την αιγιώτικη ομάδα πετυχαίνοντας παράλληλα το δεύτερο προσωπικό του γκολ.