Παναιγιάλειος – Πανηλειακός

Match Summary

Ο Παναιγιάλειος δεν κατάφερε να... γευτεί τη χαρά της νίκης για ακόμα ένα παιχνίδι. Οι "μελανόλευκοι" για ακόμα ένα 90λεπτο πήραν μόνο ένα βαθμό, αφού αναδείχθηκαν ισόπαλοι(2-2) στο ντέρμπι με τον Πανηλειακό.

Πλέον, η ισοπαλία τείνει να γίνει το... αγαπημένο αποτέλεσμα της Αιγιώτικης ομάδας. Ωστόσο, στο σημερινό ματς, ο βαθμός μπορεί να χαρακτηριστεί σαν "νίκη", αφού ο Παναιγιάλειος βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο γκολ του Μπαρμπαρούση από το 7΄και το 18΄της αναμέτρησης.

Οι "μελανόλευκοι" πάντως πίεσαν στην επανάληψη και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα. Πρώτα μείωσαν με γκολ του Λούγκου στο 61΄ και μετέπειτα ισοφάρισαν με τον Καλούδη στο 88 της αναμέτρησης.

Σίγουρα, μιλάμε για ένα αποτέλεσμα, το οποίο δεν αφήνει ικανοποιημένους τους Αιγιώτες, αφού η ομάδα συνεχίζει να βρίσκεται στα χαμηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα.