56'
45'
90'
Match Summary

Μία ακόμη στο ενεργητικό του πέτυχε ο Γ.Σ. Διαγόρας, ο οποίος κέρδισε με… ανατροπή στην Κρεμαστή το Φοίβο με σκορ 2-1, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής για τον 6ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Μετά και την ισοπαλία του Γ.Α.Σ. Ιάλυσος με τον Αχαρναϊκό, οι «κυανέρυθροι» μείωσαν την απόσταση από την κορυφή στους τέσσερις βαθμούς, έχοντας όμως και ένα παιχνίδι περισσότερο, αφού δεν έχουν εκτίσει το ρεπό τους. Η ομάδα του Πέτρου Ρουτζιέρη δεν «σοκαρίστηκε» από το γρήγορο γκολ του Φοίβου, ανέβασε την απόδοση της και κατάφερε να ισοφαρίσει πριν από το τέλος του ημιχρόνου, παίρνοντας στη συνέχεια το «τρίποντο», σ’ ένα αρκετά ελεύθερο και χωρίς σκοπιμότητες παιχνίδι. Η ομάδα του Σάββα Ορφανίδη αιφνιδίασε τον Διαγόρα και μόλις στο 4ο λεπτό έκανε το 1-0. Ο Λαμίν «έκλεψε» τη μπάλα, έτρεξε γρήγορα στην αντεπίθεση και με πλασέ έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Το γκολ αυτό αφύπνισε τον «γηραιό», που κέρδισε μέτρα και απείλησε αρχικά στο 28’, αλλά το σουτ του Γεωργίου πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γιαννούλη. Με τη συμπλήρωση του ημιώρου, ο Γ.Σ. Διαγόρας έφερε το ματς στα ίσα. Ο Ντουαλά έκανε καλή σέντρα και ο Χατζησάββας ξεχασμένος στην καρδιά της άμυνας έκανε το 1-1. Το σκορ αυτό έμεινε μέχρι το ημίχρονο, με τον Διαγόρα να χάνει μία ακόμη καλή ευκαιρία στο 41’ με τον Χατζησάββα. Στο 57’ ο Ντουαλά έδωσε εξαιρετική κάθετη μπαλιά στον Μπουρλάκη, ο οποίος στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, πλάσαρε σωστά και έκανε το 1-2. Από κει και πέρα το πλασέ του Ντουαλά στο 75’ κατέληξε στην αγκαλιά του Γιαννούλη, ενώ στο 87’ ο Φοίβος απείλησε για την ισοφάριση, αλλά ο Τζελάι νικήθηκε από τον Τσάμη.