Οι Θεσσαλοί κέρδισαν άνετα με 4-0 τον Πανελευσινιακό. Σοβαρός και ουσιαστικός ήταν ο ΑΟΤ και στο δεύτερο παιχνίδι πρωταθλήματος με τον Αλέξανδρο Βοσνιάδη στον πάγκο του παίρνοντας έτσι άνετα τη νίκη με 4-0 κόντρα στον Πανελευσινιακό. Το ματς τελείωσε ουσιαστικά στο πρώτο ημίχρονο με τους Αρναρέλλη, Κουσκουνά και Μουμίν να πετυχαίνουν από ένα γκολ και να είναι σε πολύ καλή μέρα, όπως και ο Γκόλιας ο οποίος βοήθησε με τα στημένα και τα ανεβάσματά του. Απείλησε από τα πρώτα λεπτά με Αρναρέλλη και Στεφάνοβιτς και στο 12′ ο πρώτος εκ των δύο έκανε το 1-0 με συρτό σουτ.

Οι Θεσσαλοί δεν φρέναραν μετά το γκολ και συνέχισαν στην ίδια ταχύτητα. Στο 18′ ο Κουσκουνάς έκανε για πρώτη φορά αισθητή την παρουσία του και τελικά στο 29′ ο πρώτος σκόρερ της περσινής Β’ Εθνικής έκανε το 2-0 από ασίστ του Αρναρέλλη. Ο τελευταίος πέντε λεπτά πριν είχε απειλήσει με καλό σουτ.

Ήταν εμφανές πως ο Πανελευσινιακός δεν μπορούσε να προβάλλει αντίσταση με αποτέλεσμα να δεχτεί νωρίς και τρίτο γκολ. Στο 37′ ο Γκόλιας εκτέλεσε φάουλ και ο Μουμίν με κεφαλιά έκανε το 3-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Εντελώς διαδικαστικό ήταν το δεύτερο 45λεπτο. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν αμέσως δύο αλλαγές για να βελτιώσουν την εικόνα τους και μια τρίτη στο 61′ και κατάφεραν να σταθούν αξιοπρεπώς χωρίς να δεχτούν ιδιαίτερη πίεση από τα Τρίκαλα. Τα Τρίκαλα δεν είχαν την ίδια ορμητικότητα στο δεύτερο ημίχρονο, είχαν όμως και πάλι την υπεροχήλ ενώ κατόρθωσαν να βρουν ξανά το δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα. Ρομπέρ (61′), Γιαννιτσάνης (64′) και Κουσκουνάς (68′) σπατάλησαν σημαντικές ευκαιρίες, αλλά το τελικό 4-0 σημείωσε στο 71′ ο νεοεισελθών Μαρουκάκης!  Αξιοσημείωτο ότι η ομάδα της Ελευσίνας έκανε την πρώτη της ευκαιρία στο 76′, με το πλασέ του Κασνέτη από το σημείο του πέναλτι που πέρασε πάνω από το δοκάρι.Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μελτζανίδης (Ημαθίας), βοηθοί του οι Κελεσίδης (Ημαθίας) και Παπαδάκης (Ημαθίας), ενώ τέταρτος ο Τάσσης (Ηπείρου).

Κίτρινες: 76′ Κουσκουνάς – 76′ Παλαιολόγος, 79′ Κασνέτση

ΤΡΙΚΑΛΑ (Αλέξανδρος Βοσνιάδης): Αθανασόπουλος, Μπαϊκαρά, Γκόλιας, Λεάντρο (59′ Βέρτζος), Σαρακατσάνος, Μουμίν, Αρναρέλλης (55′ Ρομπέρ), Ριζογιάννης (67′ Μαρουκάκης), Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Μακρυωνίτης, Ακούζιε (46′ Παλαιολόγος), Πρίντεμπς, Τσίκρος, Γραικός, Δημόπουλος, Κωνσταντινίδης, Κανσέτση, Αγγελούδης (61′ Πάσχος), Αρναούτογλου (46′ Κορομηλάς), Νίασον.